Premjers: Skolotāju algas jāskata kontekstā ar nozarē veicamajām strukturālajām reformām

Tiekoties ar premjeru un ministriem, piektdien skolotāji nesaņēma solījumus par drīzu atalgojuma pieaugumu, jo algu celšana esot jāskata kontekstā ar nepieciešamajām reformām izglītības nozarē.

Konkrētus solījumus skolotāji gan nesaņēma, jo premjers norādīja, ka algu celšana jāskata kontekstā ar nepieciešamajām reformām izglītības nozarē. Tāpat „Vienotības” un Reformu partijas pēc tikšanās izmantoja skolotāju algu jautājumu strīdā par iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanas tempu.

„Mēs vēlreiz akcentējām tās problēmas, par kurām jau ir skaidri zināms. Mēs vērsām valdības un ministriju uzmanību uz to, ka nozarei ir nepieciešami līdzekļi, jo tie, kas līdz šim piešķirti, ir nepietiekami. Un iezīmējām 2014.gada budžetā, kuri būtu tie jautājumi, kuri jārisina, bet konkrēti cipari un procenti netika pārrunāti. Protams, mēs ļoti aizstāvējām gan augstāko izglītību un zinātni, gan pirmsskolas izglītības pedagogus, jo tur ir ierobežots finansējums un tas jūtami ietekmē šo pedagogu algas,” norādīja Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Ingrīda Mikiško pēc sarunas ar valdības pārstāvjiem.

Savukārt premjers skolotāju algu paaugstināšanas jautājumu skatīja kontekstā ar citām aktualitātēm valstī. „Protams, šajā kontekstā būs jārisina arī citu jautājumi, jo pašreiz mēs redzam, ka fiskālā telpa ir ļoti ierobežota. Pašreiz mēs arī koalīcijā runājam, cik strauji mazināt nodokļus, jo šeit ir tās izvēlēs - ja mēs vēlamies zemākus nodokļus, mēs nevaram vienlaicīgi vēlēties labāk apmaksātus pakalpojumus, tai skaitā izglītības pakalpojumu. Vai nu tad mums ir jāvirzās lēnāk ar nodokļu samazināšanu vairāk līdzekļus piešķirot attiecīgajām nozarēm,” situāciju skaidroja premjers.

Izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis pēc tikšanās uzsvēra, ka tiks darīts viss, lai skolotājiem algas palielinātu. Viņaprāt, budžetā līdzekļu tam pietiek.

Skolotāju atalgojuma jautājums jau vairākus gadus ir viens no diskusiju jautājumiem starp politiķiem un skolotājiem. Politiķi allaž uzsvēruši ierobežotās valsts budžeta iespējas, savukārt skolotāji - atalgojuma neatbilstību skolotāja kvalifikācijai, darba slodzei un ikdienas dārdzībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti