Premjers prasa Jaunzemes-Grendes demisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Premjers Valdis Dombrovskis (”Vienotība”) nolēmis pieprasīt kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (NA) demisiju, kā arī prasa Nacionālajai apvienībai virzīt jaunu kultūras ministra kandidātu. Ministrei šis amats būs jāatstāj no pirmdienas.

Pēc partijas „Vienotība” valdes sēdes piektdien no politiķiem bija noprotams, ka tiks prasīta kultūras ministres atkāpšanās. Kā žurnālistiem norādīja "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa, partija vienprātīgi atbalsta premjera pieprasījumu ministrei demisionēt. Arī pati Āboltiņa pauda atbalstu šādam lēmumam, norādot, ka ministrei jāatkāpjas, ja tā nevar sastrādāties ar nozari.

Vēlāk oficiālā preses konferencē premjers paziņoja, ka nolēmis atlaist ministri, jo kultūras nozarē ir nopietns konflikts. „Izvērtējot visus notikušā apstākļus, arī personiski izrunājot šo jautājumu ar kultūras ministri, konsultējoties arī ar Nacionālās apvienības vadību, esmu pieņēmis lēmumu pieprasīt kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes demisiju. Atbilstoši koalīcijas līguma 5.2.4.punktam, vismaz 48 stundas iepriekš ir jāinformē koalīcijas partneri, ko nekavējoties arī darīšu. Formālais gala lēmums šajā jautājumā tiek pieņemts pirmdien,” sacīja Dombrovskis.

Dombrovskis lūdzis konfliktu nozarē novērst, bet ministre saasinājusi vēl vairāk. Tāpat premjers pauda neizpratni, ka ministre lēmumu par Andreja Žagara atbrīvošanu pieņēma ļoti strauji un nekonsultējās ar premjeru, kurs gribēja šos jautājumus pārrunāt. Tāpat ministrei jau iepriekš bijušas domstarpības ar nozari.

Tai pat laikā premjers cer, ka NA virzīs jaunu kandidatūru kultūras ministra amatam: „Aicinu Nacionālo apvienību deleģēt citu ministra kandidātu un turpināt darbu valdībā. Pilnībā saprotu, ka jebkura ministra demisijas pieprasījums var būt potenciāls risks valdības stabilitātei, Tāpēc savā kā ministru prezidenta darbā esmu no šādā veida lēmumiem bez galējas nepieciešamības izvairījies, bet pašreiz samilzušas konflikts spiež šo risinājumu pieņemt,”

Kā iepriekš ziņots, premjers ceturtdien tikās ar ministri, lai pārrunātu situāciju. Žaneta Jaunzeme-Grende ceturtdienas vakarā pēc tikšanās ar premjeru bija noskaņota optimistiski, taču LTV „Panorāmas” rīcībā esošā informācija liecināja, ka premjers tomēr apsver iespēju prasīt Jaunzemes-Grendes demisiju. Lēmuma pieņemšana tika atlikta uz „Vienotības” valdes sanāksmi.

Kultūras ministres krēsls sašķobījās pēc trešdien pieņemtā lēmuma atlaist no Latvijas Nacionālās operas direktora amata Andreju Žagaru. Ministre iepriekš norādījusi, ka viņas argumenti par Žagara atlaišanas nepieciešamību Dombrovskim šķituši gana pārliecinoši. Pēdējais piliens, kādēļ ministre steidzamības kārtā trešdien nolēmusi Žagaru atlaist, bijusi informācija par iespējamām mahinācijām ar stipri dārgajām biļetēm uz Operas nama 150 gadu jubilejas koncertu.

Jaunzemes-Grendes un Žagara pirmais konflikts bija aizpagājušā gada izskaņā. Toreiz mēģinājums gāzt Žagaru bija nesekmīgs, taču šoreiz Jaunzeme-Grende ir nolēmusi neapstiprināt viņa palikšanu operas direktora amatā, paužot viņam neuzticību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti