Panorāma

Panorāma

Panorāma

Lūdz apsūdzēt lietā par mēģinājumu apkrāpt I. Rimšēviču un citus

Premjers pārmet S. Ģirģenam komunikācijas trūkumu

Premjers pārmet iekšlietu ministram komunikācijas trūkumu pirms 9. maija pasākumiem

Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") darbs pirms 9. maija pasākumiem nav bijis pietiekams. Tā pēc iepazīšanās ar ministra skaidrojumu secinājis valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Bet vai pret ministru tiks piemērotas arī kādas sankcijas? 

Pēc plaši izskanējušās kritikas par ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem un policijas bezdarbību 9. maija pasākumos premjers Kariņš pieprasīja iekšlietu ministra paskaidrojumu par notikušo.

Ministra sniegtais  skaidrojums valdības vadītāju tomēr nav līdz galam pārliecinājis. 

"Ir viens trūkums bijis. Ministram bija skaidrāk jāskaidro sabiedrībai pirms šī datuma, ka pastāv ierobežojumi epidemioloģisku iemeslu dēļ pulcēties, un [vajadzēja] aicināt cilvēkus ievērot visus šos noteikumus. Par to es ar ministru esmu jau runājis un domāju, ka šeit ir jāstrādā nākotnē," teica Ministru prezidents.

Ģirģens premjera pārmetumu noraidīja.

"Tā nav iekšlietu ministra individuālā kompetence. Tas ir valdības deleģēto personu stratēģiskās komunikācijas kopējais pienākums. Es no savas puses esmu nodrošinājis sabiedrisko kārtību. Nebija nekādu ekscesu, nebija dzeršanas, nebija kautiņu. Tāpat kā 4. maijā, tā arī 9. maijā tās personas, kuras neievēroja Ministru kabineta 103. rīkojumu, pieļāva administratīvos pārkāpumus un nepakļāvās policistu likumiskajām prasībām, tika aizturētas," sacīja ministrs.

Kopumā policija Uzvaras parkā noformēja 46 administratīvā pārkāpuma protokolus un sāka 70 administratīvās lietvedības. Ņemot vērā sāktās lietvedības, protokolu skaits varētu vēl pieaugt, jo policijai vēl nepieciešams laiks nodarījuma izvērtēšanai.

Neskatoties uz šiem sodiem, daļa sabiedrības, tostarp arī valdošās koalīcijas pārstāvji no Nacionālās apvienības un Jaunās konservatīvās partijas, pārmetuši iekšlietu dienestiem pārāk lielu labvēlību pret  9. maija svinētājiem.

Taču ne koalīcijas partneri, ne premjers ar koalīcijas stabilitāti nevēlas riskēt, tādēļ pagaidām Ģirģena demisiju neprasīšot.

"Ir jāstrādā arī uz priekšu un jāmācās no tām lietām, kas bijušas nepilnīgas. Tas ir arī tas, ko es sagaidu," teica Kariņš.

Policija noraidīja apgalvojumus, ka būtu izrādījusi kādu īpašu labvēlību 9. maija svinētājiem. Komentējot video, kur Daugavpilī policijas auto pavada svinētāju autokolonnu, Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins ziņu aģentūrai LETA skaidrojis, ka policijas automašīna vienkārši gadījās tuvumā, braucot patruļā.  Par visām 9. maija autokolonnām, kurās tika izmantoti izkārti karogi, sāktas administratīvās lietvedības.

KONTEKSTS: 

Lai gan Otrā pasaules kara beigas Latvijā un citviet Eiropā piemin 8. maijā, tomēr tie, kuri vēlas svinēt pēc padomju vai tagadējās Krievijas tradīcijām, allaž Rīgā pie Uzvaras parka pieminekļa ir pulcējušies 9. maijā. Tā kā spēkā ir ārkārtējā situācija Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ, sestdien, 9. maijā, Rīgā, kā arī Liepājā un Daugavpilī ziedus un vainagus nolikt katrs devās individuāli.

Premjers 9. maija vakarā paziņoja, ka pieprasījis iekšlietu ministra skaidrojumu par Valsts policijas darbu 9. maijā, ierobežojot pulcēšanos Uzvaras parkā, Rīgā. Ministrs nākamajā dienā pauda, ka policija 9. maijā strādājusi profesionāli. Šogad 9. maijā cilvēku skaits Uzvaras parkā bijis būtiski mazāks: aptuveni 20-25 tūkstoši cilvēku. Policija sākusi vairāk nekā 40 administratīvās lietvedības pret vairākiem 9. maija svinētājiem Uzvaras parkā, Rīgā, visvairāk – 24 gadījumos – konstatēta pulcēšanās vai fiziskās distances neievērošana.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti