Premjers par veselības ministra pienākumu izpildītāju ieceļ Pabriku

Premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") ir parakstījis rīkojumu par veselības ministres Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/Par") atbrīvošanu no amata un Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra Arta Pabrika ("Attīstībai/Par") iecelšanu par veselības ministra pienākumu izpildītāju uz laiku, kamēr Saeimā tiks apstiprināts jauns veselības ministrs, informēja Valsts kancelejā.

Ministru prezidents pirms rīkojuma parakstīšanas sazinājās ar līdzšinējo veselības ministri Viņķeli, pasakoties viņai un viņas komandai par līdzšinējo darbu. Tāpat Kariņš ir informējis Pabriku, ka, ņemot vērā līdzšinējo praksi un viņa kā ministra lielo pieredzi, nozīmēs viņu par veselības ministra vietas izpildītāju uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā.

Pabriks jau vairākas reizes izteicies, ka veselības ministra amatu nevēlas pildīt. Ministru prezidenta birojā norādīja, ka viņam nav izvēles, jo amata pienākumus paredzēts pildīt tam attiecīgā politiskā spēka ministram, kuram ir vislielākā pieredze, un tas ir Pabriks. Ministru prezidenta rīkojums stājas spēkā no tā parakstīšanas brīža.

"Attīstībai/Par" gan ir jau izvēlējusies veselības ministra darbam virzīt apvienības līdzpriekšsēdētāju Saeimas frakcijas vadītāju Danielu Pavļutu.

KONTEKSTS:

Ministru prezidents izteicis neuzticību veselības ministrei Viņķelei, norādot uz lēno vakcinācijas tempu, laicīgi izstrādāta vakcinācijas plāna trūkumu, kā arī sekām, kuras šobrīd piedzīvojam, laicīgi neizstrādājot un neieviešot Covid-19 ierobežošanas plānu. Tādēļ "Attīstībai/Par" bija jāvirza jaunu veselības ministra amata kandidātu.

Ministre Viņķele akceptējusi demisijas pieprasījumu, bet to vērtēja kā Kariņa mēģinājumu pārvirzīt atbildību un atrast vainīgo pie paša ne īpaši koordinētās un gludās krīzes vadības. 

Koalīcijas partneri pauduši atbalstu Kariņa rīcībai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti