Premjers no pašvaldību lietu ministra gaida galējo datumu lēmumam par novadu reformu

Teritoriālās reformas plānošanā ir būtiski zināt datumu, līdz kuram jāpieņem politisks lēmums par to, lai reformu varētu īstenot pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja jaunizveidotās valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Kariņš skaidroja – ja valdībai ir mērķis īstenot teritoriālo reformu līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, lai tajās balsotu jau saskaņā ar jauno sistēmu, ir jāzina laiks, kāds nepieciešams no lēmuma līdz tā īstenošanai. Tāpēc viņš vēlas no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) zināt datumu, līdz kuram jāpieņem politiskais lēmums par reformas modeli.

Kariņš vairījās paust atbalstu kādam iespējamam reformas variantam un pašvaldību skaitam: “Man liekas – pagājis tas laiks, kad mēs kā politiķi skatāmies kartē kā ērglis no sava lidojuma un sakām: tā būs un tā nebūs. (..) Skaitlis, cik beigās ir, ir izrietošs no tā, kas ir mūsu mērķis.” Viņaprāt, izglītība un veselības aprūpe būtu primāri jautājumi.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa vadītās valdības prioritātēm. Iepriekš Juris Pūce, vēl būdams vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts, norādīja, ka teritoriālā reforma būs saistīta ar ekonomiski pamatotu pašvaldību izveidošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti