Premjers no ministriem gaida priekšlikumus par pārkārtojumiem novadu reformas ieviešanai

Saistībā ar spēkā stājušos Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) izdevis rezolūciju visiem valdības ministriem līdz 1. oktobrim iesniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem pārkārtojumiem valsts pārvaldē novadu reformas ieviešanai.

Valsts kancelejā informēja, ka Kariņa ieskatā valsts pārvaldei ir savlaicīgi jāsagatavojas administratīvi teritoriālās reformas ieviešanai.

Pēc priekšlikumu izvērtēšanas un apkopošanas par tiem lems Ministru kabinetā.

Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā mainīsies administratīvie centri. Un tas jāņem vērā, organizējot un plānojot visas valsts pārvaldes darbību un funkciju īstenošanu, kā arī pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.

KONTEKSTS:

Saeima jūnijā atbalstīja ilgi tapušo un pretrunīgi vērtēto administratīvi teritoriālo reformu. Tā paredz no 2021. gada jūlija Latvijā pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 42, turpmāk būs 10 valstspilsētas, bet vietējām kopienām vietējo jautājumu risināšanai būs savi vēlētie pārstāvji jeb nulles līmeņa pašvaldības.

46 pašreizējo pašvaldību vadītāji vērsās pie prezidenta Egila Levita ar lūgumu reformas likumprojektu kā nepietiekami argumentētu nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, tomēr prezidents lēma to izsludināt.

Tiesa, līdz novadu reformas ieviešanai likumdevējam vēl jāpiedāvā vairāku ar reformu saistītu jautājumu risinājumi, tostarp par nulles līmeņa pašvaldības funkcijām.

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti