Pusdiena

Valsts kontrole: Valsts drošībai paredzēto finansējumu apgūst neefektīvi

Pusdiena

Pusdiena 01.02.2018

Premjers veselības ministres lēmumos par piemaksām jaunieceltiem darbiniekiem nejauksies

Premjers nejauksies Čakšas lēmumā par piemaksu jaunam padomniekam

Par veselības ministres Andas Čakšas (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)) lēmumu pirms aiziešanas dzemdību atvaļinājumā piešķirt dāsnas piemaksas viņas jaunieceltajam padomniekam un diviem jauniem iestāžu vadītājiem premjers Māris Kučinskis (ZZS) izsakās skopi. No viņa teiktā izriet, ka šajos lēmumos viņš nejauksies.

ĪSUMĀ:

  • Čakša 30% piemaksas padomniekiem skaidro ar vajadzību piesaistīt speciālistus.
  • Valsts kontrolē sola pievērst piemaksām uzmanību revīzijas laikā.
  • Premjers piemaksu jautājumā nejauksies.
  • Jaunieceltā padomnieka Sergeja Ancupova pienākumi – konsultēt Čakšu, kura gan tagad ir bērna kopšanas atvaļinājumā.
  • Premjeru, kurš pilda Čakšas pienākumus, Ancupovs nekonsultē, bet palīdzot Veselības ministrijas komunikācijas vadītājam.
     

Čakšai, kura šobrīd ir bērna kopšanas atvaļinājumā, kopumā ir pieci padomnieki. No tiem divi ir sabiedrisko attiecību jautājumos – jau nedaudz vairāk nekā gadu Inese Dābola un kopš pērnā gada 11.decembra Sergejs Ancupovs. Līdzās 1382 eiro algai pirms nodokļu nomaksas, jau no otrās darba dienas ministre viņam piešķīra 30% piemaksu no algas par personisko ieguldījumu un darba kvalitāti.

Īsi pirms došanās dzemdību atvaļinājumā Čakša parakstīja rīkojumu par 30% kvalitātes piemaksām uz pusgadu gan Ancupovam, gan arī pārējiem četriem padomniekiem.

„Valsts pārvaldē ir jāpiesaista zinoši un profesionāli speciālisti, tajā skaitā speciālisti no privātā sektora, kuru atalgojums mēdz būt lielāks nekā valsts pārvaldē noteiktie griesti”  Čakšas viedokli par savu lēmumu pārstāsta ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Jaunu speciālistu piesaistē algai esot nozīme, tāpēc viņu atalgojumu palielina ar piemaksām.

Par šādām piemaksām no otrās darba dienas izbrīnīta ir Valsts kontroliere Elita Krūmiņa, kura solīja šim jautājumam pievērsties, kad Valsts kontrole veiks revīziju ministrijā.

“Man būtu ļoti interesanti redzēt, kāds tad ir pamatojums, kas ir acīmredzot ietverts rīkojumā par šīs piemaksas noteikšanu,” sacīja Krūmiņa.

Čakšas prombūtnes laikā veselības ministra pienākumus oficiāli pilda premjers Māris Kučinskis. Pašlaik viņa pārraudzība pār veselības nozari īstenojoties sadarbībā ar ministrijas valsts sekretāru, katru nedēļu nosakot uzdevumus un sekojot to izpildei.

Taču jautājumā par bērna kopšanas atvaļinājumā aizgājušās veselības ministres rīkojumiem par piemaksām, tostarp Ancupovam, viņš nejauksies.

“Nu tas jau ir iepriekšējais gads, Čakša jau atgriezīsies, tikko viņa to varēs, ne jau nu tādā ziņā sākšu mainīt sastāvu, ko ministre ir pieņēmusi,” sacīja premjers.

Premjers arī skaidroja, ka jebkuram cilvēkam, ko pieņem darbā, ir vienošanās ar darba devēju par gaidāmo atalgojumu, un viņam zināmi gadījumi, kad potenciālie darbinieki neesot gatavi strādāt par likumā noteikto algu.

Sergejs Ancupovs no 2012.gada līdz šim gadam ir mārketinga un korporatīvo komunikāciju aģentūras “Absolute Management” valdes loceklis un konsultants stratēģiju jautājumos.

Kādi ir jaunieceltā otra sabiedrisko attiecību padomnieka Sergeja Ancupova pienākumi, par ko no otrās darbadienas piešķirta piemaksa, vispirms Latvijas Radio jautāja ministres biroja vadītājam Andrejam Panteļejevam.

“Nē, es nevaru [pastāstīt par pienākumiem], tur jāprasa preses sekretāram,” atbildēja biroja vadītājs.

Savukārt Šneiders atsūtīja izvilkumu no darba līguma ar Ancupovu. Tajā minēti, piemēram, tādi pienākumi, kā konsultēt un sniegt padomus ministrei sabiedrisko attiecību jautājumos, koordinēt saziņu starp ministriju, nevalstiskajām organizācijām un citām iestādēm, kā arī savlaicīgi un kvalitatīvi pildīt ministres dotos uzdevumus un norādījumus.

Tiesa, Anda Čakša šobrīd pienākumus nepilda – viņa aizgāja dzemdību un bērna kopšanas atvaļinājumā ap pērnā gada Ziemassvētkiem. Atgriezties plāno vien martā.

Premjeru Māri Kučinski, kurš Čakšas prombūtnes laikā pilda veselības ministra pienākumus, Ancupovs nekonsultējot.

„Ne taču, man ir savs birojs, un tas būtu ļoti dīvaini. Ancupova kungs šobrīd strādā pie tā, lai ministrijas sabiedriskās attiecības būtu pietiekami lielā kapacitātē un nodotu informāciju, kas vajadzīga iedzīvotājiem,” sacīja Kučinskis.

Jautāts, ko ministres prombūtnes laikā konsultē Sergejs Ancupovs, Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš teica, ka netieši komunikācijas nodaļas vadītāju, bet gan tas esot daudz plašāk.

Pats Sergejs Ancupovs divas dienas neatrada laiku intervijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt