Rīta Panorāma

Izstāde «Levons Agadžanjans» – porcelāna mākslinieka radošais liktenis

Rīta Panorāma

Intervija ar Raimondu Vējoni

Intervija ar Krišjāni Kariņu

Premjers: Nav pieļaujams, ja iekšlietu ministrs policijas vadībā vēlas iecelt sev tīkamus cilvēkus

Mīkstināt prasības Valsts policijas (VP) priekšnieka amata konkursam nav nekāda pamata un nav pieļaujams, ja iekšlietu ministrs šajā amatā mēģina iecelt sev tīkamus cilvēkus, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Premjers atzina, ka viņu bažīgu darījis iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") piedāvājums mīkstināt konkursa kritērijus, liekot rasties aizdomām, ka tādā veidā amatā tiek mēģināts iecelt kādu tīkamu cilvēku, bet jau tagad konkursā varot piedalīties vismaz 100 cilvēku.

Iekšlietu ministram ir jādara savs darbs, uzsvēra Kariņš. "Ja viņam ir doma apiet konkursu, lai ieliktu sev tīkamus cilvēkus, tas nav pieļaujams. Mēs izbeidzam veco praksi, kad amatos bīdām savus cilvēkus. Līdz šim mums ir [konkursa ceļā iegūts] izcils Valsts prezidents, labs Latvijas Bankas prezidents, Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) vadītāja. Priekšā stāv ģenerālprokurora [izvēle], un, kad aiziet Valsts policijas priekšnieks projām, tad Iekšlietu ministrijai ir sava atlases kārtība. Iespējamais pretendentu loks ir liels - nevajag mīkstināt prasības. Es nevaru pieļaut, ka mēs mīkstinām prasības mistisku iemeslu dēļ. Koalīcija teica skaidru nē," teica Kariņš.

Ģirģens rosināja izslēgt prasību, kas nosaka, ka par VP priekšnieku var iecelt tikai amatpersonu no vecāko un augstāko virsnieku vidus un tās izdienas laikam Iekšlietu ministrijas sistēmā jābūt vismaz desmit gadiem.

KONTEKSTS:

Pēc gandrīz 40 gadu dienesta iekšlietu struktūrās Valsts policijas priekšnieks Ķuzis trešdien, 15. janvārī, paziņoja, ka amatu pamet. Atlūgumu Ķuzis jau iesniedzis iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ("KPV LV"), kurš to pieņēmis.  

Ģirģens jau pērn oktobrī paziņoja, ka izvērtēs Ķuža atrašanos amatā saskaņā ar virzību Latgalē aizturēto policistu lietā un noskaņojumu policijas darbinieku vidū.

1. oktobrī intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Viens pret vienu" Ģirģens uzsvēra, ka policijas priekšniekam Intam Ķuzim būs jāatkāpjas, ja noziegumos tiks pieķertas kādas augsta ranga Valsts policijas amatpersonas. Ģirģens sacīja, ka šāda vienošanās viņam esot ar pašu Ķuzi un neviens žēlots netikšot.

Ministrs gan neminēja nosacījumus, kas apzīmē augsta ranga amatpersonu, līdz ar to pagaidām nav skaidrs, vai kukuļošanas lieta Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas birojā būs gana spēcīgs iemesls, lai Ķuzis atkāptos no amata.

Ķuzis par Valsts policijas priekšnieku kļuva 2011. gada augustā, bet 2016. gadā jūlijā atkārtoti apstiprināts šajā amatā. 2009. gada nogalē Ķuzim piešķirta ģenerāļa pakāpe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti