Premjers: Mūs gaida izcils gads, tomēr nedrīkstam ļauties pārspīlētai jūsmai

"Esmu pārliecināts, ka mūs gaida izcils gads, tomēr mēs nedrīkstam ļauties pārspīlētai jūsmai. Ir svētki, un ir darbs, kurš jādara ikvienam no mums. Katram savs darbs un katram ļoti svarīgs," to apsveikumā 2018. gadā sacīja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).

Aizejošais 2017. gads Latvijā ir bijis labs gads, vērtēja premjers un minēja dažas lietas, ko svētku brīdī ir vērts akcentēt. Tostarp nodokļu reformu, kas no 1. janvāra stāsies spēka un kur izvirzīti divi Latvijai svarīgi mērķi – veicināt tautsaimniecības attīstību un mazināt nevienlīdzību. Tāpēc reformas rezultātā Latvijā tiek paaugstināta minimālā alga un ieviests progresīvs iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

"Pats svarīgākais nodokļu reformas mērķis bija vairot sociālo taisnīgumu. Bet vai reforma jau ir radījusi taisnīgu sabiedrību? Noteikti nē, jo līdz tai vēl ir ejams tāls ceļš: mums trūkst pieredzes, un arī no citām valstīm aizgūtie taisnīguma vai nodokļu modeļi Latvijā nav gluži dzīvotspējīgi," sacīja Ministru prezidents.

Tomēr virziens, pēc Kučinska sacītā, ir skaidrs – ir jāpaaugstina Latvijā strādājošo cilvēku ienākumi līdz līmenim, kad daudzi aizbraukušie meklēs ceļu mājup. "Mēs viņus gaidām, ļoti gaidām," sacīja Kučinskis.

Savukārt otra mērķa – tautsaimniecības attīstības stimulēšanai – sasniegšanai nodokļu reformā iekļauta norma, ka jebkurš uzņēmums, kurš savu peļņu ieguldīs savā attīstībā, nemaksās uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN).

"Ceru, ka darījuma cilvēki to novērtēs, jo tas ir pievilcīgs stimuls domāt par savu uzņēmumu nākotni. Ceram arī uz jaunām labi apmaksātām darbavietām," sacīja Kučinskis. "Ceļš uz straujāku izaugsmi ir jāmeklē pašiem, un nodokļu reforma ir viens no šiem ceļiem."

Pēc viņa teiktā, šogad daudz kas ir paveikts izglītības sistēmas reformēšanā.

"Tā ir ārkārtīgi jūtīga nozare, kurā jebkurš lēmums nāk ar lielām grūtībām, taču reformas virsmērķis – vienādas kvalitātes izglītība visiem - nav apstrīdams vai atceļams. Tas ir tas pats sociālā taisnīguma un Latvijas nākotnes jautājums.

Un mūsu bērnu nākotne ir svarīgāka par sastingušo sistēmas tagadni vai leģendām apvīto pagātni. Kā Kārļa Skalbes pasakā – mums ir jāiet ārā no žņaudzošām miglas velvēm," klāstīja Ministru prezidents.

Vēl viena nozare, ko premjers izcēla savā apsveikumā, bija veselības aprūpe.

"Veselības nozares budžeta palielināšana rada jaunas iespējas pašai nozarei attīstīties un ātri atrast risinājumus daudzām iestrēgušām problēmām. Lieta, kas mani satrauc visvairāk, ir medicīnas māsiņu un arī palīgpersonāla algas. Te nedrīkst būt nekādas diskriminācijas," teica valdības vadītājs.

Kučinskis uzsvēra, ka jaunajā 2018. gadā svinēsim Latvijas valsts simto dzimšanas dienu.

"Esmu pārliecināts, ka mūs gaida izcils gads, tomēr mēs nedrīkstam ļauties pārspīlētai jūsmai. Ir svētki, un ir darbs, kurš jādara ikvienam no mums. Katram savs darbs un katram ļoti svarīgs," teica Kučinskis. "Un ko no mums gaida Latvija? Viņa to nesaka un nekad neteiks. Latvija esam mēs paši, mūsu gaidas, cerības, arī sāpes un sapņi. Mums visiem kopā ir viena Latvija, un citu neviens nekad nespēs radīt."

Latvijas Ministru prezidents aicināja: "Būsim latvieši savai Latvijai un nebaidīsimies savas jūtas izpaust vārdos. Mazāk skumsim, vairāk ticēsim vai vismaz cerēsim. Rīt jau būs par vienu gaismas mirkli vairāk." 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti