Sadaļas Sadaļas

Premjers aicina ģimenes ārstus «nākt pretī sabiedrībai»

Pēc Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas atteikuma atlikt no 3.jūlija plānoto streiku premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) aicina mediķus “nākt pretī sabiedrībai, izprotot šobrīd valstī notiekošos procesus”, kā arī sniegt priekšlikumus veselības aprūpes pilnveidošanai.

Medijiem izplatītajā aicinājumā ģimenes ārstiem Kučinskis pauž izpratni, ka “darāmo darbu ir daudz, kā arī nozarē netrūkst samilzušu problēmu”. Tāpēc valdība esot uzsākusi nopietnu darbu, lai sakārtotu veselības jomu.

Premjers norāda, ka šonedēļ Nacionālās trīspusējās sadarbības padome vienojās par atbalstu jaunajam nodokļu reformas modelim, kas ietver arī būtiski lielāku un ilgtermiņā garantētu finansējuma palielinājumu veselības aprūpes sistēmai. Lai to panāktu, padome vienojās palielināt sociālās iemaksas par vienu procentpunktu, kas nodrošinās to, ka nākamgad veselības aprūpei tiks atvēlēts par 200 miljoniem eiro vairāk, no kuriem 80 miljoni eiro paredzēti tieši algu palielināšanai.

Premers gan norāda, ka par to vēl jābūt pozitīvam Saeimas balsojumam, un pašreiz visas koalīcijas partijas paudušas apņemšanos šo reformas modeli atbalstīt.

“Kā redzams, šobrīd jau ir sperti nepieciešamie soļi, lai risinātu jautājumus, kas, jāatzīst, diemžēl ir tikuši atstāti novārtā pēdējos 25 gadus. Izdarīts ir daudz, lai no nākamā gada situācija veselības aprūpē, ar to saprotot arī tajā strādājošo atalgojumu, uzlabotos,” norāda Kučinskis.

Viņš arī uzsver, ka jānodrošina katra veselības aprūpes sistēmai atvēlētā centa izlietojuma caurskatāmību, ko nevarot nodrošināt, pilnvērtīgi nestrādājot ar e-veselības sistēmu.

“Panāktās vienošanās ir trauslas, jo tās ietver nepopulārus lēmumus, tāpēc aicinu jūs, mediķus, būt atsaucīgiem un sniegt priekšlikumus, kā veselības aprūpi vajadzētu pilnveidot, lai tā būtu kvalitatīva un pieejama katram godprātīgam nodokļu maksātājam,” pauž premjers.

Viņš arī aicina Latvijā strādājošos ģimenes ārstus “atbalstīt to soli, ko jau līdz šim ir spēruši sociālie partneri, un nākt pretī sabiedrībai, izprotot šobrīd valstī notiekošos procesus”.

Ziņots, ka sākot no 3.jūlija, kad streiku sāks ģimenes ārsti, šie mediķi nesniegs valsts apmaksātos pakalpojumus, neizrakstīs darba nespējas lapas, neizrakstīs receptes, bet, ja pacientam būs problēmas, kas apdraud dzīvību, protams, viņam palīdzēs. 

Uz streiku aicināti visi vairāk nekā 1100 Ģimenes ārstu asociācijas biedri, un arī Lauku ģimenes ārstu asociācija solīja streiku atbalstīt. Zināms, ka aicinājumam streikot atsaukušies vismaz 600 ģimenes ārsti.

Dažas dienas pirms streika izskanēja aicinājums to atlikt līdz 22.jūlijam, taču ģimenes ārsti tam nepiekrita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt