Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: EK rekomendē Latvijai stiprināt veselības aprūpes sistēmu

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Izdienas pensijas un to slogs uz valsts budžetu

Krustpunktā izvaicājam Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Premjers: Mediķu algām nākamgad jāpieaug par 20%

Nākamgad solītajam 20% algu pieaugumam medicīnas jomā strādājošajiem ir jābūt. Šādu nostāju intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Premjers atzina, ka Latvijai arī bez Eiropas Komisijas (EK) norādēm ir zināms tas, ka valstī ir daudz kas darāms veselības aprūpē, tostarp ir jārisina gan mediķu algu palielināšanas, gan arī nozares infrastruktūras sakārtošanas un uzlabošanas jautājums.

Pēc Kariņa teiktā, mediķu algu celšana nākamgad solītajā 20% apmērā ir "valsts budžeta" un plašāku izmaiņu jautājums. Valdībā jau ir sāktas diskusijas par iespējamajām nodokļu izmaiņām.

"Veselības aprūpe nav par velti, tai ir vajadzīgi līdzekļi, bet, lai tie līdzekļi būtu, mums visiem ir jāmaksā līdzvērtīgi, proporcionāli nodokļi."

Premjers sacīja, ka mediķiem solītajam algu pieaugumam nākamgad par 20% ir jābūt.

"Mēs runājam, kā mēs varētu atrisināt gan mediķu algu jautājumu un tad pie viena arī skolotāju algu jautājumu.

"Krustpunktā" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē raksti - Krustpunktā

 

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Šie abi jautājumi velkas, un šī ir tā reize, kad mums [vajag] tos atrisināt."

Pirms atalgojuma jautājuma risināšanas veselības aprūpē vispirms jāvienojas par ieguldījumiem veselības aprūpē, kam arī ieplānoti resursi valdības atbalstītajā stratēģijā Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai. 

Pēc premjera domām, atrisinot atalgojuma jautājumu veselības aprūpē, darbaspēka trūkuma problēma nozarē mazināsies.

KONTEKSTS:

EK šā gada maijā publicēja rekomendācijas katrai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij, kas tai būtu jādara, lai uzlabotu ekonomisko un sociālo jomu krīzes laikā. Veselības aprūpes stiprināšana ir viens no galvenajiem šā gada EK ieteikumiem. Kaut arī Latvija ir spērusi savlaicīgus soļus, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, pandēmija vēlreiz parādīja, ka medicīnas nozarei ir nepieciešams vairāk līdzekļu un arī vairāk darbinieku.

Pagājušajā gadā bija plaši mediķu protesti pēc tam, kad 2020. gada valsts budžetā netika paredzēti 120 miljoni eiro, lai strādājošo algas nozarē celtu par vidēji 20%. 2018. gada decembrī ar Saeimas 90 deputātu balsīm likumā ierakstīts mediķu algu pieaugums par 20% trīs gadus pēc kārtas, taču 2020. gada budžetā paredzēta tikai daļa no vajadzīgās summas. 20% algas pieaugums panākts rezidentiem, bet veselības nozares darbinieku zemākā darba samaksa no šā gada sākuma palielināta par 10%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti