Premjers: Mazinās pārliecība, ka nesaskaņas KNAB izdosies atrisināt biroja iekšienē

Vērojot pēdējo nedēļu notikumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, mazinās pārliecība tā vadības savstarpējo konfliktu starp KNAB vadītāju Jaroslavu Streļčonoku un viņa vietnieci Jutu Strīķi izdosies atrisināt biroja iekšienē, šodien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Kā norāda premjers, pazīmes, ka birojā briest jauns konflikts, bijušas jau pirms vairākiem mēnešiem vai pat pusgada, tādēļ viņš toreiz tiecies ar Streļčenoku un Strīķi, saņemot abu apņemšanos risināt nesaskaņas. "Acīmredzot, tas nav izdevis," sacīja Dombrovskis.

Viņš uzsver, ka KNAB ir jābūt politiski neitrālam, lai to nevarētu ietekmēt. Tādēļ likumā premjera un ģenerālprokurora pilnvaras iejaukties biroja darbā ir ierobežotas. Vienīgais iespējamais instruments esot izveidot komisiju ģenerālprokurora vadībā, kas vērtētu KNAB biroja vadītāja darbu. "Ceru, ka tik tālu nenonāks," pauda premjers.

Dombrovkis aicinājis uz tikšanos ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, lai lemtu par tālākās rīcības scenārijiem. Savus priekšlikumus premjers nevēlējās atklāt, pirms tie nav izrunāti ar Kalnmeieru. Viņš gan norādīja, ka būtu jāpanāk, lai birojā paustie pārmetumi un ierosinātās disciplinārlietas tiktu izvērtētas objektīvi un nenotiktu savastarpēja izrēķināšanās. Tāpat, iespējams, esot jārunā arī par strukturālām izmaiņām.

Jau ilgāku laiku KNAB iekšienē samilzis konflikts starp biroja priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku un vairākiem darbiniekiem.

Otrdien tika ziņots, ka pret KNAB priekšnieka vietnieci korupcijas apkarošanas jautājumos Jutu Strīķi ierosināta disciplinārlieta, jo viņa, pidotpriekšnieka pienākumus, atcēlusi rīkojumu, ar kuru tika izbeigtas darba attiecības pārbaudes laikā ar biroja darbinieci. Tāpat Strīķe piemērojusi disciplinārsodu Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai, kā arī izdevusi rīkojumu par izmeklētājas pieņemšanu darbā.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai uzdots izmeklēt disciplinārlietu un sagatavot slēdzienu līdz 13.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti