Rīta Panorāma

Saldākais Rīgas muzejs veltīts šokolādei

Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Sējānu un Koriju Makleodu

Intervija ar Māri Kučinski Ministru prezidents (ZZS)

Premjers: Lielāko daļu naudas pedagogu algu celšanai var rast IZM

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lielāko daļu no finansējuma, kas nepieciešams pedagogu minimālās algas par likmi paaugstināšanai no 680 eiro līdz 710 eiro, iespējams rast Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iekšienē, šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" līdz šā gada beigām atlikuši 16 miljoni eiro. Tik daudz naudas pedagogu minimālās algas likmes celšanai nebūs nepieciešami. 

"[Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku] arodbiedrības (LIZDA) cipari ir daudz mazāki," teica Ministru prezidents, norādot, ka pedagogu minimālās algas likmes celšanai šogad nepieciešami 10 miljoni eiro.

Pēc premjera teiktā, pašlaik ir noteiktas kvantitatīvās prasības, proti, cik daudz skolēnu ir jābūt uz vienu pedagogu, bet ir jābūt arī kvalitātes prasībām. "Mums ir tas jāprasa," teica premjers, norādot – pedagogu algu reformā ir būtiski noteikt kvalitātes kritērijus un arī turpināt skolu tīkla reformu.

Kučinskis atzina, ka piekrīt LIZDA vadītājas Ingas Vanagas teiktajam – no skolu tīkla reformā gūtās līdzekļu ekonomijas vien nebūs iespējams rast visu pedagogu minimālās algas par likmes paaugstināšanai nepieciešamo finansējumu.

Tāpēc pašreiz ir būtiski aplēst, cik daudz naudas varēs gūt no līdzekļu ekonomijas un cik daudz resursu būs papildu nepieciešami. Pēc premjera domām, lielāko daļu nepieciešamā finansējuma iespējams rast IZM iekšienē.

Ministru prezidents lēsa, ka otrdien, 28.augustā, par šo jautājumu būs "diezgan izšķirošas koalīcijas sarunas".

"Protams, mēs neļausim [izglītības ministram Kārlim] Šadurska kungam vienam varoņa nāvē krist kā lielākajam skolotāju aizstāvim. Mēs dialogā ar arodbiedrību mēģinām rast risinājumus," teica Ministru prezidents.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets sēdē gada sākumā apstiprināja IZM virzīto pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim. Vienlaikus noteikts, ka finanšu resursi pedagogu darba samaksas pieauguma nodrošināšanai tiks rasti, sakārtojot izglītības iestāžu tīklu, efektivizējot izglītības procesu u.c.

LIZDA šomēnes paziņoja, ka aicinās koalīcijas partijas uz vēl vienu sarunu par Izglītības likumā noteiktā pildīšanu, bet, šīm diskusijām nenesot rezultātu, 18.septembrī organizēs piketu. Pirms protesta akcijas arodbiedrība vēl vēlas runāt ar koalīcijas partijām, lai meklētu risinājumus pedagogu darba samaksas grafika pildīšanai, minimālo atalgojumu par likmi paaugstinot līdz 710 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība" ) iepriekš solīja, ka sarunās par pedagogu atalgojumu viņa vadītā ministrija iestāsies LIZDA pusē. Šadurskis uzskata, ka šim gadam nepieciešamos līdzekļus algu celšanai pamatā varētu rast no budžeta programas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", savukārt nākamajam gadam vajadzīgajai summai būtu jābūt iekļautai kopējā budžetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti