Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ivaru Balodi

Rīta Panorāma

Mākslinieces Evijas Dāboliņas radītie Dziesmu un deju svētku virsvadītāju tērpi un balvas

Intervija ar ministru prezidentu Māri Kučinski

Premjers: Jādomā par atbalstu lauku apdrošināšanas stimulēšanai

Līdz ar šovasar pieredzēto sausumu, kas, visticamāk, samazinās ražas, jāmodelē atbalsta mehānismi, lai stimulētu lauku apdrošināšanu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).

Taujāts par iespēju izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā sausuma dēļ, Kučinskis norādīja – pati par sevi šāda izsludināšana neko nenozīmē. Galvenais esot rast risinājumus problēmai.

Tāpēc pašlaik esot jādomā par divām lietām. Pirmkārt, jāapkopo informācija par esošo situāciju. Turklāt aprēķināt zaudējumus šoreiz varētu būt par sarežģītāk nekā plūdu gadījumā.

Otrkārt, vajadzētu modelēt un vienoties par, iespējams, kādu atbalsta mehānismu, lai stimulētu lauku apdrošināšanu.

KONTEKSTS:

Šogad kopš maija Latvijā valda sausums, kas ir izkaltējis dažādas kultūras, vietām iznīcinot, iespējams, pat vairāk nekā pusi no gaidāmās ražas. Īpaši valgmes trūkumu izjūt dārzkopji, dārzeņu audzētāji un graudkopji.

Kuldīgas un Ventspils novada pašvaldības rosinājušas Ministru kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. Kuldīgas novadā iesniegumi saņemti jau no vairāk nekā 60 lauksaimniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti