Premjers atkārtoti uzsver, ka nav izpaudis informāciju Kļaviņa lietā

Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)) pirmdien, 27.augustā, atkārtoti uzsvēra, ka nav izpaudis informāciju sava apvienības biedra, Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa kriminālprocesā.

Ministru prezidents Māris KučinskisElla Semjonova
  Žurnāls "Ir" iepriekš vēstīja, ka Kļaviņu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu saistībā ar viņa saņemtajām transporta kompensācijām telefoniski brīdinājis kādreizējais premjers no ZZS Indulis Emsis. Plašsaziņas līdzekļos iepriekš izskanējis, ka informācijas izpaušanā, iespējams, iesaistīts arī Kučinskis. Premjers, kuru pirmdien uzklausīja partijas "Vienotība" Saeimas frakcija, šo informāciju noliedza.

   

  "Es domāju, ka "Vienotības" cilvēki saprata, ka šis ir gadījums, kad no mušas tiek uzpūsts zilonis ļoti mērķtiecīgi, kā priekšvēlēšanu kampaņa.

  Par problēmām manam kolēģim un pārējiem no saraksta visa sabiedrība zināja brīdī, kad [ZZS Saeimas vēlēšanu] saraksts tika publicēts. Zinot, kāda ir KNAB attieksme pret pārkāpumiem, tas bija zināms pilnīgi visiem," teica Kučinskis, kurš pie "Vienotības" deputātiem ieradās kopā ar ZZS frakcijas vadītāju Augustu Brigmani.

   

  Kučinskis atteicās komentēt ekspremjera Emša lomu skandālā, jo viņš ar Emsi netiekoties. Kučinskis uzsvēra, ka partijas biedriem tikai paudis bažas par Kļaviņa iekļaušanu Saeimas vēlēšanu sarakstā tāpēc, ka Kļaviņš saņēmis vislielākās kompensācijas par degvielu. "Viņš bija līderis. Pārējiem arī bija jāskatās. Ja jūs man prasāt, vai es zinu, kas notiks tālāk ar citiem, protams, atbilde ir nē, es nezinu," sacīja premjers.

  Partijas "Vienotība" pārstāvji minēja, ka visas bažas šajā lietā tomēr nav kliedētas. Daļēji tas saistīts ar to, ka liels informācijas daudzums ir slepens. Nākamnedēļ šo jautājumu apspriedīs arī Saeimas Nacionālās drošības komisija. Kā minēja tās vadītāja Inese Lībiņa-Egnere ("Vienotība"), mērķis ir pārliecināties par to, ka drošības iestādes netiek pakļautas politiskam spiedienam.

  "Nav pieļaujams, ka jebkura politiskā frakcija vai partija pirms tam ir saņēmusi kādu informāciju. Šobrīd, vēl sešas nedēļas pirms vēlēšanām, KNAB veic aktīvu darbu, tajā skaitā par kompensācijām, kādas ir saņēmuši citi deputāti. Man kā komisijas vadītājai ir ļoti svarīgi, lai KNAB var profesionāli šo darbu veikt. Tāpat arī Ģenerālprokuratūrai, kura uzrauga šīs lietas.

  Es gribu noskaidrot, vai viņi ir brīvi no jebkādas politiskās ietekmes. Tas ir tas jautājums, ko komisija skatīs," atzina deputāte.

  Tikmēr trešais koalīcijas partneris Nacionālā apvienība skandālā ap Kļaviņa lietu neiesaistās. Kā norādīja apvienības deputāts Gaidis Bērziņš, informācijas noplūdes var atklāt tikai tiesībsargājošās iestādes, nevis politiķi.

  Saeimas Nacionālās drošības komisijā par iespējamo informācijas noplūdi Kļaviņa lietā deputāti aiz slēgtām durvīm iztaujās tiesībaizsardzības iestādes.

  KONTEKSTS:

  Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" iepriekš atgādināja, ka laikā, kad Saeima jūnijā lēma par atļauju KNAB veikt kratīšanu Kļaviņa dzīvesvietā un automašīnā, viņš pats debatēs no tribīnes pauda, ka jau kādu laiku dzirdējis baumas, ka tāda lieta būšot. Augusta vidū mediji vēstīja, ka Kļaviņu par izmeklēšanu pabrīdinājis Emsis, bet KNAB šo telefonsarunu noklausījies. 

  KNAB saistībā ar iespējamu izmeklēšanas informācijas noplūdi Kļaviņa lietā vērsās Ģenerālprokuratūrā, tomēr nozieguma sastāva trūkuma dēļ kriminālprocess nav uzsākts. Tomēr no šīs lietas izrietot, ka informācija, iespējams, varētu būt izpausta no premjera Kučinska puses. Kučinskis noliedza minētos apgalvojumus, ka viņš būtu izpaudis šādu informāciju. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti