Premjeri vienojas no 15. maija atļaut iedzīvotāju brīvu kustību Baltijas valstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Baltijas valstu premjeri video konferencē vienojušies par iekšējo robežu atvēršanu no 15. maija, informēja Latvijas premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) preses sekretārs.

Baltijas valstu premjerministri – Kariņš no Latvijas, Jiri Ratass no Igaunijas un Sauļus Skvernelis no Lietuvas – esot bijuši vienisprātis, ka Baltijas valstu pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai ir pietiekams pamats, lai no 15. maija tiktu atcelta Baltijas valstu iekšējo robežu kontrole.

Baltijas valstu iedzīvotājiem līdz ar to tiks nodrošināta brīva kustība reģionā.

"Tā doma ir ļoti elementāra. Mēs apvienojam trīs valstis vienā kopīgā telpā. Tas nozīmē, ka cilvēki no Lietuvas uz Igauniju caur Latviju brauktu bez ierobežojumiem un pretēji," sacīja Kariņš.

Savukārt iedzīvotājiem, kuri ieradīsies no citām valstīm, arī turpmāk būs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Ārējā robeža ar Krieviju un Baltkrieviju joprojām paliek slēgta.

Baltijas valstu ārlietu ministriem uzdots vienoties par praktiskiem soļiem ierobežojumu atcelšanā un informācijas apmaiņā par Baltijas valstīs ieceļošajām personām. Gan ceļotājiem, gan pārvadātājiem jārēķinās, ka braucieni varēs notikt, tikai ievērojot īpašas drošības prasības.

Lai koordinētu Baltijas valstu sadarbību Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu pakāpeniskā atcelšanā, trešdien, 6. maijā, notiek Baltijas valstu veselības ministru videokonference. Savukārt piektdien, 8. maijā, plānotas Baltijas valstu ārlietu ministru, kā arī iekšlietu ministru videokonferences.

Premjeri pārrunājuši arī reģionālos transporta un enerģētikas infrastruktūras projektus, kuriem būšot nozīmīga loma cīņā ar Covid-19 krīzes sekām un reģiona ekonomikas atveseļošanā. Viņu ieskatā elektrotīklu sinhronizācijas projekts norit atbilstoši plānam.

„Neraugoties uz pašreizējiem apstākļiem, “Rail Baltica” projekta ieviešanā vērojams progress, un tam būs liela loma reģiona ekonomikas atveseļošanā. Vienlaikus mums ir jāpilda savs mājasdarbs un jāvienojas par integrētu projekta ieviešanas modeli, kas ir īpaši būtiski celtniecības fāzē. Vienojāmies lūgt Eiropas Komisiju sagatavot papildu analīzi par šī modeļa priekšrocībām un detaļām,” paziņojumā medijiem norāda Kariņš.

Tāpat maija vidū Latvijā varētu atsākties pasažieru starptautiskie gaisa un jūras pārvadājumi, vēlāk arī starptautiskie pasažieru pārvadājumi sauszemē, paziņoja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

KONTEKSTS:

Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību 12. martā valdība lēma par ārkārtējās situācijas ieviešanu Latvijā. Dažas dienas vēlāk tika pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās uz un no Krievijas un Baltkrievijas.

Savukārt Ceļošanai Eiropas Savienības ietvaros no Latvijas puses nekādi ierobežojumi netika ieviesti.

Tikmēr Lietuva un Igaunija noteica virkni iebraukšanas ierobežojumu arī iedzīvotājiem no citām Eiropas Savienības valstīm. Lietuvā netiek ielaisti ārvalstnieki, paredzot gan vairākus izņēmumus, piemēram, lai šķērsotu valsti tranzītā. Arī Igaunijā noteikti iebraukšanas ierobežojumi un ieviesta pagaidu robežkontrole.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti