Premjere: Āboltiņa var būt asa un augstprātīga, bet spēj saturēt partiju kopā

Premjere Laimdota Straujuma atbalsta Solvitu Āboltiņu partijas „Vienotība” priekšsēdētājas amatā, jo, lai gan Āboltiņa var būs asa un reizēm augstprātīga, viņa spēj saturēt partiju kopā, tā sestdien uzrunā „Vienotības” kongresā sacīja Straujuma.

Straujuma arī atzina, ka viņu reizēm neiedvesmo pašreizējās partijas vadītājas Āboltiņas nevajadzīgais asums un reizēm augstprātība, bet viņa zina, kā Āboltiņa strādā, kā „var saturēt mūs kopā”.

Laimdota Straujuma: Atbalstu Āboltiņu

Atbalstu Āboltiņai pauda arī ekspremjers Valdis Dombrovskis, kurš uzrunā kongresā norādīja, ka partija nedrīkst ieslīgt pašapmierinātībā vai savstarpējos ķīviņos.

Viņš sacīja, ka Āboltiņa spēs vadīt tālāk un attīstīt partiju, un tieši tagad „Vienotībai” vairāk nekā jebkad iepriekš nepieciešama vienotība pašu rindās, partija nedrīkst spert nepārdomāts soļus, riskējot ar nākotni.

Dombrovskis arī paziņoja, ka vairs nekandidēs uz amatu partijas valdē, jo, būdams Eiropas Komisijas komisārs, nevarēs bieži ierasties Rīgā uz valdes sēdēm.

Tikmēr pati Āboltiņa uzrunā kongresa pauda ticību tam, ka „Vienotība”  „spēs kļūt par politisku spēku, kurš ne vien nākamo četru gadu laikā, bet arī tālākā nākotnē nodrošinās Latvijas atrašanos attīstītāko un demokrātiskāko valstu saimē”.

„Tam nepieciešama drosme un ilgtermiņa domāšana. Es ticu, ka mums tāda ir, un mēs esam gatavi iekšējo pretrunu pārvarēšanai un jauniem panākumiem,”  sacīja Āboltiņa.

Nopietna uzmanība jau tuvākajā laikā ir pievēršama sabiedrības saliedētībai, norādīja Āboltiņa, uzsverot, ka visu tautību, visu reliģiju un dažādu pārliecību cilvēkiem jājūtas piederīgiem demokrātiskai, nacionālai un eiropeiskai Latvijas valstij. Tādēļ partijai jāuzsāk realizēt izglītības politiku, kas līdzās cieņai pret mūsu mazākumtautībām stiprinātu arī valstisko apziņu un patriotismu.

Ne mazāk svarīga ir informatīvā telpa, “šodien mēs vairs nekādi nedrīkstam samierināties, ka daļa mūsu pilsoņu ikdienā dzīvo citas, nedraudzīgas valsts propagandas telpā,” uzsvēra Āboltiņa.

Atskatoties uz divu gadu laikā paveikto partijā, Āboltiņa norādīja, šis ir bijis nopietnu izaicinājumu, smaga darba un pārbaudījumu laiks. Ir pagājušas trīs vēlēšanas, kurās „Vienotība” ir sevi pierādījusi ar cienījamiem, tomēr atšķirīgiem rezultātiem.

Arī aizvadīto Saeimas vēlēšanu rezultātus Āboltiņa vērtēja kā labus, atgādinot par partijas uzvaru vēlēšanās un spēju pārliecināt vēlētājus, ka ar atbildīgu politiku un neatlaidīgu organizatorisko darbu ir iespējams panākt sabiedrības uzticēšanos ilgtermiņā.

Vienlaikus Āboltiņa norādīja, ka partija vienmēr ir bijusi sabiedrības un mediju uzmanības centrā. “Ne vien mūsu niknāko oponentu, bet arī sadarbības partneru ne vienmēr pamatotā „Vienotībai” adresētā kritika un sīku detaļu sagrozīšana turpinās joprojām, dodot vielu nepamatotām interpretācijām,” viņa atgādināja.

„Ar nožēlu man jāatzīst, ka šajā saspringtajā laikā ne vienmēr spēju panākt, ka publiskajā telpā tiek precīzi atspoguļots mans viedoklis vai rīcība. Tomēr es patiesi esmu centusies godprātīgi pildīt savus pienākumus,” pauda Āboltiņa.

“Vēlos apliecināt katram, galvenokārt cilvēkiem, kurus aizvainojusi un aizskārusi šī melu un vajāšanas kampaņa, ka ikviena mana darbība bijusi vērsta uz to, lai sasniegtu kopīgu rezultātu, pirmkārt jau, lai netiktu mainīts Latvijas ģeopolitiskais kurss, lai tiktu saglabāta mūsu valsts izaugsme un sabiedrības labklājība,” uzsvēra partijas vadītājs.

Solvita Āboltiņa: Ikviena mana darbība bijusi vērsta uz to, lai sasniegtu kopīgu rezultātu

Jau ziņots, ka valdošā partija „Vienotība” sestdien pulcējas uz kongresu „Augam Latvijas simtgadei,” kuš ir veltīts mērķiem un uzdevumiem, kas nākamajos četros gados veicami valsts izaugsmes un sabiedrības labklājības veicināšanai. Daudz lielāka uzmanība gan tiek pievērsta partijas vadītāja un valdes vēlēšanām. Uz šiem amatiem ir sīva konkurence, un jau vairākas nedēļas līdz kongresam arī publiskajā telpā bija redzams, ka partijā ir būtiskas domstarpības.

 Uz „Vienotības” valdes priekšsēdētāja amatu šoreiz ir divi kandidāti, un šāda situācija ilgāku laiku nav bijusi. Ar tagadējo partijas vadītāju, bijušo Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu konkurē Saeimas deputāts Andrejs Judins. Jau „Vienotības” frakcijas vadītāja vēlēšanās bija redzams, ka Āboltiņai partijā vairs nav nedalīta atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti