Panorāma

Intervija ar iekšlietu ministru

Panorāma

[Arhīvs] Panorāmu iespējams skatīties internetā

NA prasa iekšlietu ministra demisiju

Premjeram neizdodas atrunāt NA no iekšlietu ministra demisijas prasības

Pie Brīvības pieminekļa leģionāru pasākumu emociju karstumā pausto apņemšanos prasīt iekšlietu ministra demisiju Nacionālā apvienība (NA) nemainīja arī pirmdien. Nelīdzēja ne ministra Riharda Kozlovska (RP) skaidrojumi, ne premjera Valda Dombrovska (V) brīdinājums, ka tādā veidā tikšot pārkāpts koalīcijas līgums. Kamēr koalīcija stieg arvien dziļākās nesaskaņās, opozīcijā esošā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) jau pauda atbalstu ministra demisijai.

Jau ziņots, ka NA pirmdien valdes un frakcijas ārkārtas sēdē oficiāli nolēma prasīt Kozlovska demisiju.

Pats iekšlietu ministrs joprojām uzskata, ka tam neesot pamata, jo nevienu 16.marta pasākumus nebija aizliegusi Rīgas dome, lai gan Drošības policija to bija brīdinājusi par verbālās un fiziskās konfrontācijas riskiem, arī par skaļruņu izmantošanu.

NA vēl nebija paguvusi savākt desmit deputātu parakstus zem Kozlovska demisijas pieprasījuma, kad ZZS valde steidzami nobalsoja par atbalstu šai iniciatīvai.

Koalīcijas padomes sēdē par Kozlovska demisijas pieprasījumu runāja vairāk nekā stundu. Tomēr Dombrovski brīdinājumi nelīdzēja: „Mēs arī skaidri aicinājām NA tomēr šāda veida pieprasījumu nevirzīt, jo tas ir tieši koalīcijas līguma pārkāpums. 4.3.punktā ir skaidri atrunāts, ka koalīcijas partneri nevirza ministru demisijas pieprasījumus. Šajā gadījumā NA diemžēl ir rīkojusies pretēji tam." 

"Tas, protams, apgrūtina koalīcijas turpmāko darbu. Tā ir nopietna problēma, par to mēs NA esam informējuši. Pašreiz par tālākiem soļiem ir pāragri spriest,” norādīja premjers.

NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars bija viens no deputātiem, kuri pie Brīvības pieminekļa mēģināja atvienot „Apvienības par nacismu” skaļruņus no strāvas, iesaistoties konfrontācijā ar policistiem. Premjera argumenti Dzintaru nepārliecināja.

Neatkarīgo deputātu grupa sola balsot pret Kozlovska demisiju, un izšķirošā būs „Saskaņas centra” nostāja. Kā pēdējā laikā ierasts, šī frakcija sola savu lēmumu paziņot tikai pēc tam, kad jautājums būs iekļauts Saeimas sēdes darba kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti