Rīta Panorāma

Intervija ar filmas režisoru Staņislavu Tokalovu un aktieri Andri Keišu

Rīta Panorāma

Intervija ar ģitāristiem Džesiju Kuku un Nikolasu Ernandesu

Intervija ar Ministru prezidentu Māri Kučinski

Premjeram jau ir padomā kandidāti uz Valsts kancelejas direktora amatu

Pēc Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa negaidītās amata atstāšanas reformas valsts pārvaldē neapstāsies, sola premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība). Turklāt viņam jau esot padomā iespējamie kandidāti uz vakanto amatu. 

Premjers intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka reformas, protams, turpināsies, “esmu ieinteresēts” tajā. Viņš arī norādīja, ka līdz šim Krieviņš tikai pieteica reformas, bet nekas vēl nav izdarīts.

Premjers sacīja, ka nākamo valsts galveno ierēdni meklēs valsts pārvaldē, un sola to izdarīt “īsā laikā”. Viņš gan atturējās nosaukt precīzus termiņus, bet norādīja, ka nevar ieslīgt “divus trīs mēnešus konkursā”.

Tā vietā viņš plāno uzrunāt cilvēkus valsts pārvaldē, taču vēl nevēlējās atklāt viņu vārdus. Viņš arī izvairījās no atbildes, vai šie cilvēki varētu būt ministriju valsts sekretāri. Sarunas viņš cer sākt nākamnedēļ.

Premjers arī norādīja, ka Krieviņa nesen pieteiktā apjomīga reforma valsts pārvaldē, samazinot strādājošo skaitu par 7-10% jeb 7000 darba vietu, ir “paziņojumi bez analīzes”.

Kučinskis norādīja, ka nevar pateikt, vai nākamās reformas nozīmēs tieši tāda štata vietu skaita samazināšanu, jo “jābūt analīzei”, “nepieciešams komandas darbs”, ko nevar viens cilvēks izdarīt, “jābūt ekspertiem”.

Štata vietu skaitu vērtēs arī Finanšu ministrija, strādājot pie nākamā gada budžeta, un arī Latvijas Banka ar saviem resursiem ir gatava palīdzēt, sacīja premjers. Bet līdz tam viņš nenākšot klajā “ar skaļiem apziņojumiem”, bet ir skaidrs, ka reformas mērķis būs panākt, ka valsts pārvadē strādā motivēti cilvēki. 

Neoficiālā informācija liecina, ka Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) jau ilgstoši nav bijis apmierināts ar Mārtiņa Krieviņa darbu, kurš pēc abpusējas vienošanās pamet Valsts kancelejas direktora amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti