Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Spriež par grozījumiem Darba likumā

Preiļu slimnīca nomā jaunu datortomogrāfu

Preiļu slimnīca nomā jaunu datortomogrāfijas iekārtu

Pēc datortomogrāfijas izmeklējumiem pieprasījums ir liels, un arī Preiļu slimnīcā uz valsts apmaksātu diagnostiku veidojas rindas. Bet pacientiem to piedāvā arī kā maksas pakalpojumu, izdevumus sedzot pašiem. Šogad slimnīca uz septiņiem gadiem nomā iegādājusies jaunākās paaudzes datortomogrāfu.

Labi ārstē tas, kurš labi diagnosticē – tā nepieciešamību mainīt līdz šim datortomogrāfijas izmeklējumos izmantoto vienslāņa iekārtu pret jaudīgāku 16 slāņu jaunāku modeli skaidro Preiļu slimnīcas ārsti.

Ar jaunākās paaudzes datortomogrāfu Preiļos tagad var izmeklēt jebkuru orgānu, izņemot sirdi. Diagnozi nosaka daudz precīzāk un ātrāk: pacients procedūras laikā elpu aiztur vien aptuveni 15 sekundes līdzšinējo 70 sekunžu vietā, stāsta SIA “Preiļu slimnīca” ārsts radiologs Jurijs Kirsanovs.

“Ar to var veikt datortomogrāfijas izmeklējumus ar kontrasta ievadīšanu. Pacientiem nav jāmēro ceļa posms uz tuvākajām vai tālākajām Latvijas pilsētām,” saka SIA “Preiļu slimnīca” Terapijas un neiroloģijas nodaļas vadītāja Irēna Vaivode.

16 slāņu datortomogrāfs pieejams arī Rēzeknē, bet visjaudīgākais reģionā – 64 slāņu ar iespēju veikt pilnīgu visu orgānu izmeklējumus – Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Preiļu pusē visbiežāk veikti plaušu, galvas un vēdera dobuma izmeklējumi.

To, ka datortomogrāfija ir pieprasīta, pierāda tas, ka kopš iekārtas uzstādīšanas februāra vidū testa režīmā izmeklēti jau 200 pacienti. “Cilvēki izmanto šo pakalpojumu ar valsts finansējumu. Protams, tas rada rindas. Bet mums ir arī iespēja maksas pakalpojumam,” saka SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja Iveta Stare.

“Mēs ļoti gribētu, īpaši ģimenes ārsti, ka valstī šis izmeklējums būtu plašāk apmaksāts, ka to varētu veikt tikai par pacientu iemaksu,” norāda Vaivode.

Nepietiekamā veselības aprūpes finansējuma dēļ Preiļu slimnīca nolēma arī iekārtu septiņus gadus nomāt, nevis pirkt no uzņēmuma “Tradintek” par 349 860 eiro. “Ņemot vērā situāciju, kāda ir veselības aprūpē un finansēšanas iespējas, mēs pieņēmām lēmumu, ka tas būs nomas līgums,” skaidro slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

Pašlaik Preiļu slimnīcā strādā divi radiologi, divi radiologu asistenti un viens rezidents. Drīzumā iecerēts pieejamo izmeklējumu klāstu papildināt ar iespēju veikt angiogrāfiju jeb asinsvadu izmeklēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti