Dienas ziņas

Klāt Baznīcu nakts 2018

Dienas ziņas

Amerikāņu antīko automobiļu parāde Jūrmalā

Preiļu iedzīvotājus mudina šķirot atkritumus

Preiļu novada iedzīvotāji atkritumus šķiro arvien vairāk

Vairāku gadu laikā Preiļu novada teritorijā izveidoti vairāk nekā 20 šķiroto atkritumu konteineru punkti, rīkotas dažādas akcijas un soli pa solim iedzīvotāji arvien vairāk informēti par atkritumu pārstrādi. Šobrīd piecos mēnešos pārstrādei nodots tikpat daudz atkritumu, cik pirms diviem gadiem visa gada garumā.

Šķiroto atkritumu laukumu skaits Preiļu novadā pēdējo gadu laikā pieaudzis līdz 23 – tā radot iespēju šķirot atkritumus visā pilsētas un četru pagastu teritorijās. Jaunākais punkts pērnajā nedēļā izveidots Pelēču pagasta centrā, kur līdz šim vienīgā atkritumu šķirošanas vieta bija Pelēču kapi. Pagasta pārvaldes vadītāja atzīst, ka jaunais punkts būs labs stimuls aktīvākai vietējo iesaistei un izglītošanai.

"Daudz ir jāmācās, droši vien tie zinošākie ir pilsētas iedzīvotāji, kuri atbrauc apkopt savas kapu kopiņas. Vietējiem vēl nedaudz klibo. Mācīsimies, mēs mācīsim un runāsim ar iedzīvotājiem," saka Pelēču pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Stašulāne.

Tam, ka nepieciešams vairāk izglītojošas informācijas, piekrīt arī citi pilsētas un pagastu iedzīvotāji. Taču vienprātīgi atzīst, ka atkritumu šķirošana ir vērtīga.

Daļa sastapto iedzīvotāju šķirot atkritumus atsakās, jo uzskata, ka visi atkritumi uz šķirotavu tāpat tiks vesti vienā reizē vienā mašīnā. "Tas tā noteikti nav, tie tiek vesti atsevišķi, tiek vesti uz mūsu šķirošanas laukumu, vēlreiz pāršķiroti," skaidro SIA “Preiļu saimnieks” pārstāve Ilona Vilcāne.

Uzņēmuma “Preiļu saimnieks” statistika liecina, ka, salīdzinot ar 2015.gadu, pērnajā gadā pārstrādei nodoto dalīto atkritumu tonnu skaits pieaudzis teju divas reizes. Šogad līdz maija beigām savāktas jau aptuveni 140 tonnas, notiek arī dažādas īpašas – atsevišķu atkritumu veidu nodošanas akcijas.

"Šobrīd nodots un tagad jau sagatavots nodošanai ir jau tikpat daudz, cik 2016.gadā bija pa visu gadu. Mēs aicinājām cilvēkus vest pie mums uz atkritumu šķirošanas laukumu nodot stiklu. Apmēram sacensības, kurš vairāk nodos. Un kopā mēs savācām piecas tonnas 850 kilogramus, piedalījās 23 cilvēki," stāsta Vilcāne.

Atkritumu šķirošanas laukumu izveidei gūts papildu finansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Apsaimniekotāji atgādina, ka atšķirībā no sadzīves atkritumiem paredzētajiem konteineriem, kas daudzdzīvokļu mikrorajonos paredzēti tikai šo māju iemītniekiem, šķiroto atkritumu konteinerus dzeltenā un zaļā krāsā var izmantot visi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti