Preiļu novada domes opozīcija: Mums nav saistības ar KNAB izmeklēšanu

Preiļu novada domes priekšsēdētājai nav taisnība - opozīcijai nav nekādas saistības ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto kratīšanu domē, Latvijas Radio uzsvēra  opozīcijas deputāts Aigars Zīmelis (Latvijas Reģionu apvienība).

“Nosacītai Preiļu novada domes opozīcijai nav nekāda sakara ar uzsākto procesu. Mums ir ļoti maz informācijas, mēs vadāmies pēc tās, kas ir pieejama publiskajā telpā. Mēs uzticamies visām Latvijas Republikas tiesībsargājošām iestādēm, tai skaitā KNAB. Mūs ļoti uztrauc šīs informācijas kā tādas parādīšanās publiskajā telpā, jo tas ļoti skar Preiļu un Preiļu novada reputāciju. Un, ja šī kriminālprocesa ietvaros atklāsies, ka tā ir taisnība, tad ļoti grūti prognozēt nākamās sekas, kā tas var skart Preiļu novadu un Preiļu novada budžetu.

Vai mūs pārsteidza šo pēdējo dienu notikumi? Es domāju, ka nē, jo mēs vienmēr esam uzsvēruši, ka domes vadības stils nekad nav atbildis labas pārvaldības principiem,” stāstīja Zīmelis.

KNAB darbinieki otrdien, 5. novembrī, bija ieradušies Preiļu novada domē un aizturēja četras personas. KNAB veicis neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas. KNAB ieguvis ziņas, kas liecina, ka laikā no 2019. gada 6. augusta līdz 7. augustam četras Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu Preiļu novada domes amatpersonu atbalstu, iespējams, viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Aģentūra LETA ziņo, ka KNAB sešām Preiļu novada domes amatpersonām, kuras iesaistītas kriminālprocesā par dienesta viltojumu, piemērojis aizdomās turamā statusu un ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Piecām personām piemērots noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts. Savukārt vienai personai - aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Plašāku informāciju par iesaistītajām personām KNAB nesniedz.

Starp aizdomās turētajiem, iespējams, ir Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un viņas vietnieks Juris Želvis.

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda (Latgales partija) noliedza KNAB pārmetumus par iespējamu viltus akta izdošanu atjaunotās Preiļu domes ēkas pieņemšanai ekspluatācijā. Tāpat viņa uzsvēra, ka notiekošais, viņasprāt, ir domes opozīcijas politiskā izrēķināšanās.

Preiļu novada domē strādā 15 deputāti. Astoņi deputāti ievēlēti no apvienotā saraksta "Latgales partija", Nacionālā apvienība un Latvijas Zemnieku savienība, trīs deputāti  - no Latvijas Reģionu apvienības, divi - no Latvijas Zaļās partijas un pa vienam deputātam no partijām "Saskaņa" un "Vienoti Latvijai".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti