Dienas ziņas

Skolās trūkst vienotas informācijas par autortiesībām

Dienas ziņas

Jaunjelgavas iedzīvotāji nekāro pieslēgt īpašumus centralizētajam ūdensvadam

Preiļu «dzeltenās kaites» izraisītāji joprojām brīvībā

Preiļu nāvējošās «krutkas» lietā joprojām notiek tiesvedība

Vairāku cilvēku nāve Jelgavā pēc saindēšanās ar alkoholu liek atcerēties pirms septiņiem gadiem notikušo nelaimi Preiļos, kur vairāk nekā 90 iedzīvotāji saindējās ar nelegālajās vietās pirktu alkoholu. Slimnīcā viņi nonāca ar diagnozi „toksiskais hepatīts". Vairāk nekā puse no upuriem ir miruši. Tiesvedības process joprojām nav noslēdzies.

Šobrīd Preiļu tirgus apkārtnē nelegālā alkohola tirgotājus nemana, bet pirms septiņiem gadiem, kā stāsta vietējie iedzīvotāji, tā sauktā „krutka" te esot tirgota diezgan atklāti. Toreiz no indīgās dziras gan miruši, gan par invalīdiem kļuvuši daudzi nelegālā alkohola patērētāji. Preiļu iedzīvotājs Juris tagad zina stāstīt, ka iepriekš pilsētā uz katras ielas bija 4-5 „točkas".

Traģiskais "Preiļu dzeltenā epidēmijas" gadījums kalpojis kā precedents, pēc kura nelegālā alkohola tirdzniecības apkarošana izvirzīta par valsts policijas prioritāti un pat mainīta likumdošana.

Lai gan izmaiņas krimināllikumā atvieglojušas policijas darbu cīņā ar akcizēto preču nelegālo apriti, likumdošana joprojām nav pilnīga. Nekādi smagi sodi nelegālas tabakas, dziru un citu narkotisku vielu izplatītājiem nedraud, līdz ar to bīstamais rūpals, lai arī slēptākā veidā, tomēr turpina plaukt.

„Atsevišķas kategorijas personu jūtot, ka par dažāda rakstura nodarījumiem netiek sodītas vai, ja sodu saņem, naudas sodu nenomaksā vai kādus citus soda veidus, jūtot savu nesodāmību. Pieaug tiesiskais nihilisms. Nesodāmība veicina tālāko noziegumu izdarīšanu," spriež Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars. Kā piemēru viņš min tabakas izstrādājumu tirdzniecība „Nav paredzēta kriminālatbildība par tirdzniecību, tādā veidā mums arī reģionā, piemēram, Daugavpilī ir vietas, kur viena persona vairākus simtus reižu ir saukta pie administratīvās atbildības."

Par 2006.gadā veikto noziegumu Preiļos tika uzsākts kriminālprocess pret 21 personu, kas šobrīd nosūtīts izskatīšanai Augstākās tiesas senātā. Izskatīšanas laiks vēl nav noteikts. Pirmajās instancēs vairāki apsūdzētie tika attaisnoti, pārējiem piespriesti nosacīti cietumsodi. Divas apsūdzētās personas pa šo laiku jau ir mirušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt