Ārpus Rīgas

''Kurzemnieka'' galvenā redaktore Daiga Bitiniece par 3x3 nometni Krāslavā

Ārpus Rīgas

Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme par atkritumu monitoringa kampaņu "Mana jūra"

Preiļu iedzīvotājiem vēl kādu laiku būs jāsamierinās ar autoostas graustu pilsētas centrā

Preiļu autoosta: vēl kādu laiku būs jāsamierinās ar graustu pilsētas centrā

Preiļu novada pašvaldība par astoņiem ar pusi tūkstošiem eiro no SIA “Jēkabpils autobusu parka” iegādājusies pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados celto autoostas ēku. Tuvāko gadu laikā plānots izstrādāt plānu, ko darīt ar vizuāli nepievilcīgo ēku pašā pilsētas centrā.

Autoosta ir viena no pirmajām vietām, ko ierauga tie, kas ierodas pilsētā ar sabiedrisko transportu. Preiļos tā ir balti pelēka

spēcīgi noplukusī padomju laika liecība, kas, šķiet,  ievērojamus uzlabojumus nav piedzīvojusi gadiem.

„Autoosta nav bīstama ekspluatācijā, bet bez milzīgu līdzekļu ieguldījuma neko labāku mēs nevaram panākt,” Preiļu novada domes Tehniskās daļas vecākais kontrolieris Andrejs Jermolajevs skaidro - kaut arī ēkas tehniskais stāvoklis cilvēkus neapdraud, tas ir vājš mierinājums reģiona iedzīvotājiem, kas ikdienā pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Tam piekrīt arī preilēnieši:

„Vajag modernāku smuku, nelielu autoostu ar labierīcībām, galvenais labierīcības, jo cilvēki brauc un - kur tu skriesi, pat krūmu nav! Tas ir prestiža jautājums, Preiļi tomēr ir pilsēta. - Vajadzētu labāku, pilsētas centrā vajadzētu jaunu un skaistu autoostu. (..) - Galvenais tualetes vajadzētu.”

Līdz šim ēkā būtiski uzlabojumi netika veikti, jo zeme piederēja pašvaldībai, savukārt ēka - SIA „Jēkabpils autobusu parks”.

„Mums kā pārvadātājam autoosta nav primārais, mums galvenais ir pārvadāt cilvēkus maršrutos, kur noslēgti līgumi. Autoosta bija kā blakusdaļa,” SIA „Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis norāda arī uz finansiālajiem izdevumiem, kas nepieciešami ēkas uzturēšanai. Tas ir bijis viens no iemesliem, kāpēc uzņēmums piedāvāja Preiļu novada domei iegūt savā īpašumā pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados uzcelto autoostas ēku.

Savukārt Preiļu novada dome darījumā saskatījusi iespēju pilsētas centra labiekārtošanai, turpina Preiļu novada domes pārstāvis Andrejs Jermolajevs: „Autoostai viennozīmīgi jāpaliek, tikai - kādā veidolā, man šobrīd grūti teikt. Iespējams, tā būs daļa no tirdzniecības centra kā Jēkabpilī vai Daugavpilī, iespējams, mazs, glīts, savas funkcijas pildošs objektiņš kā Līvānos. Jāizstrādā detālplānojums, jāveic sabiedriskā apspriešana, te nevar sasteigt.”

Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs sola, ka autoostai nepieciešamais finansējums tiks ieplānots jau nākamā gada budžetā:

„Nākamā gada budžetā mēs liksim ciparus, lai šo ideju realizētu.”

Kamēr norit darbs pie detālplānojuma izstrādes un ēkas pārbūves plāna, autoostu turpinās apsaimniekot SIA „Jēkabpils autobusu parks” gan vairs ne saimnieka, bet īrnieka statusā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti