Prasmīgu dokumentu viltotāju no Latvijas aiztur Malagā, līdzdalībnieku – Polijā

Šomēnes Spānijas policija ciešā sadarbībā ar Latvijas un Polijas likumsargiem, izpildot Eiropas apcietinājuma lūgumu, ir aizturējusi par dokumentu viltošanu aizdomās turētu vīrieti, kurš bija slēpies no policijas divus gadus. Izmeklēšanas laikā jau 2020. gadā Rīgā policija uzgāja šī vīrieša izveidotu dokumentu viltošanas laboratoriju, un iegūtās pēdas liecina, ka tur varētu būt viltoti aptuveni 300 dokumentu, informēja policija.

Novembra sākumā ciešā sadarbībā ar Spānijas policiju Malagā tika īstenota aizdomās par dokumentu viltošanu turēta Latvijas valstspiederīgā aizturēšanas operācija. Šīs vīrietis divus gadus bija mērķtiecīgi slēpies no tiesībsargājošām iestādēm un slēpis savu identitāti, dzīvojot bez legāliem dokumentiem.

Pirmo reizi Valsts policija šo vīrieti un organizētās grupas dalībniekus aizturēja 2019. gada februārī saistībā ar dokumentu viltošanu personu grupā. Toreiz viltoto dokumentu ražotne tika konstatēta vīrieša dzīvesvietā Rīgā. Pēc apcietinājuma termiņa beigām 2020. gada jūnijā vīrietis nonāca policijas redzeslokā atkārtoti. Arī šoreiz Valsts policija noskaidroja pārējos organizētās noziedzīgās grupas dalībniekus, taču noziedzīgās grupas līderim izdevās aizbēgt.  

Šoreiz Valsts policija konstatēja citviet Rīgā slēptās telpās izveidotu dokumentu ražotni. Tapa zināms, ka vīrietis viltojis Latvijas, Igaunijas, Nīderlandes, Beļģijas, Šveices, Spānijas, Vācijas, Itālijas un Zviedrijas ID kartes. Tās pārdotas un sūtītas iedzīvotājiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Beļģijā, Nīderlandē, Šveicē, Spānijā, Itālijā, Zviedrijā, Luksemburgā, Izraēlā, Marokā, Austrijā, Turcijā un Etiopijā.

Tāpat viņš nodarbojies ar transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, izglītību apliecinošu dokumentu, invalīdu apliecību u.c. dokumentu viltošanu.

Viltotajiem dokumentiem bija ļoti augsta kvalitāte. "Aizdomās turētais vīrietis ar katru gadu savas prasmes pilnveidoja.

Dokumentu viltošanā tika izmantoti čipi un luminiscējoši aizsardzības elementi, un bez ekspertīzes šos viltojumus nebija iespējams atšķirt no oriģināliem," paziņojumā medijiem atklāja Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas priekšnieks Māris Priednieks.

Valsts policija noskaidroja, ka aizdomās turētais maina savu dzīvesvietu, pārvietojoties no vienas valsts uz otru. Viņš arī mēģināja aizbraukt uz Ķīnu, bet policijas aktivitātes dēļ viņam tas neizdevās.

Vēlāk Valsts policija noskaidroja, ka vīrietis ir devies uz Spāniju, kur organizēja dokumentu viltošanu. Tāpēc Latvijas likumsargi sazinājās ar Spānijas policiju, kas noskaidroja vīrieša precīzu atrašanās vietu un viņu aizturēja. Arī vīrieša aizturēšanas vietā Malagā tika konstatēta dokumentu viltošanas vieta. Turpat arī atrasta un atsavināta, iespējams, identitātes slēpšanai paredzēta sejas maska.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Paralēli meklēšanas pasākumiem Valsts policija noskaidroja, ka šis vīrietis ir saistīts ar noziedzīgu grupu, kas atrodas Polijā, un informēja par to Polijas robežsardzi.

Un īsi pirms tam, kad Latvijas valstspiederīgo aizturēja Malagā, Polijas robežsardze aizturēja viņa līdzdalībnieku.

Izmeklēšanas laikā ar mērķi apmainīties ar operatīvo informāciju un plānot personas aizturēšanu tika rīkotas vairākas operatīvās sanāksmes, kurās piedalījās Latvijas, Spānijas un Polijas policija.

Likumsargi turpina skaidrot personas, kas saņēmušas viltotos dokumentus, lai viņus sauktu pie kriminālatbildības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti