Prasīs papildu 3,2 miljonus eiro zaudējumu segšanai pasažieru pārvadātājiem

Sabiedriskā transporta padome uzdevusi Autotransporta direkcijai (ATD) vērsties Satiksmes ministrijā (SM) ar lūgumu valdībai piešķirt papildu finansējumu 2016.gadā 3 196 971 eiro apmērā zaudējumu kompensēšanai par pasažieru pārvadāšanu reģionālajos un pilsētas nozīmes maršrutos, liecina septembra sākumā notikušās Sabiedriskās transporta padomes sēdes protokols.

Padomes sēdē ATD informēja par 2016.gada pirmā pusgada rezultatīvajiem rādītājiem sabiedriskajā transportā, tostarp pārvadāto pasažieru skaitu, kopējiem ieņēmumiem, kopējiem izdevumiem, no valsts budžeta kompensējamiem zaudējumiem, izmaksāto valsts budžeta dotāciju un nobraukumu.

Sabiedriskā transporta padome nolēma uzdot ATD direkcijai vērsties SM ar aicinājumu lūgt valdību piešķirt papildu finansējumu 2016.gadā 3 196 971 eiro apmērā zaudējumu kompensēšanai par pasažieru pārvadāšanu reģionālajos un pilsētas nozīmes maršrutos, ņemot vērā 2016.gada pirmo sešu mēnešu faktiskos rezultātus.

ATD pārstāve Zane Plone aģentūrai LETA norādīja, ka attiecīgais lūgums SM tiks nosūtīts nākamnedēļ.

Vienlaikus viņa piebilda, ka valsts sākotnēji piešķirtais bāzes finansējums zaudējumu kompensēšanai 2016.gadā bija mazāks nekā ATD aprēķini par nepieciešamo apmēru un šie papildu vairāk nekā trīs miljoni eiro atbilst ATD sākotnējām prognozēm par kopējo nepieciešamo finansējuma apmēru pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai.

Savukārt SM aģentūrai LETA pauda, ka izvērtēs ATD prasības pamatotību un nepieciešamības gadījumā attiecīgo jautājumu virzīs izskatīšanai valdībā.

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka zaudējumu kompensēšana, kas nenotiek nepieciešamajā apmērā, joprojām ir nopietna problēma nozarē. Asociācijas ieskatā budžetā jāparedz tāds finansējums, par kādu ir veikts pasūtījums.

Ošenieks klāstīja, ka valsts vēlas lielu pakalpojuma apmēru, augstu kvalitāti ar bezvadu internetu, elektroniskajiem tablo un kondicionieri, bet vienlaikus grib, lai ir zemas izmaksas un lai valsts var noteikt tarifus. Nozare varot attīstīties tad, ja pasūtītājs saprot, ko ir pasūtījis, un var par pasūtīto samaksāt.

Sabiedriskā transporta padome izveidota, lai ieviestu vienotu pieeju sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanas, pasūtīšanas, līgumu slēgšanas un valsts budžeta izlietošanas uzraudzības procesiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti