Rīta Panorāma

Būvnieku asociācija: Pār būvniecību nepieciešama stingrāka valsts kontrole

Rīta Panorāma

Ministrs: Likumi un noteikumi nav vainīgi muļķībā un noziedzībā

VID prasīs īpaši kontrolēt jaunās ēkas būvniecību; to ceļ «Re&Re»

Prasīs īpaši kontrolēt arī jaunās VID ēkas būvniecību; to ceļ «Re&Re» (papildināts)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunā ēkas galvenais būvuzņēmējs ir kompānija „Re&Re", tāpēc nekavējoties tiks uzdots padziļināti kontrolēt celtniecības gaitu – tā otrdien LTV raidījumā „Rīta Panorāma" pavēstīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

/Papildināts pl. 14 ar VNĪ ziņoto/

„Ir uzdots sagatavot vēstuli aģentūrai „Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ), kura ir atbildīga, lai pievērš pastiprinātu uzmanību [būvei]. Jēkabsona kungs, kurš kādreiz vadīja būvinspekciju, mums ir ar līgumu nostiprināts sadarbības partneris, - mēs vērsīsimies arī pie viņa, jo tā ir ļoti liela atbildība – [būvēt tā], lai traģēdijas neatkārtotos," sacīja Pētersone.

Jaunais VID administratīvo ēku komplekss augusta vidu svinēja spēru svētkus, tajā paredzēts pārcelties VID darbiniekiem no 14 dažādām vietām Rīgas pilsētā, tostarp no privātā sektora būvētām telpām. Jaunās ēkas kopējā platībā ir vairāk nekā 42 tūkstoši kvadrātmetru.

Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 52 miljoni latu.

Savukārt VNĪ ziņo, ka ir sagatavojis vēstuli kopuzņēmuma SIA „Biroju centrs Ezerparks" valdei, kurā prasa nodrošināt jaunā VID administratīvo ēku kompleksa Talejas ielā 1 tehniskā projekta neatkarīgu ekspertīzi. Šo būvniecības projektu īsteno SIA „Biroju centrs Ezerparks", tāpēc uzņēmums saņems papildus darba uzdevumu no VNĪ. Galvenais būvuzņēmējs objektā ir SIA „Re&Re", bet tehniskā projekta autors – arhitektu birojs „Sarma & Norde arhitekti", savukārt būvuzraudzību veic SIA „Būves un būvsistēmas".

Bet 25. novembrī, VNĪ izdeva rīkojumu neatkarīgā ekspertīzē pārbaudīt arī ugunsgrēkā cietušās Rīgas pils Priekšpils rekonstrukcijas un restaurācijas tehniskā projekta izmaiņas, kas paredz arī pastāvīgā jumta konstrukciju izbūvi. Papildus tiks pārbaudīta visu tehniskajā projektā aprakstīto risinājumu atbilstība ēkas pašreizējam stāvoklim pēc ugunsgrēka, kas nozīmē, ka tiks pārbaudīta, piemēram, Rīgas pils ugunsgrēkā cietušo konstrukciju nestspējas atbilstība un pastāvīgā jumta konstrukciju risinājumi (t.sk. izvēlēto materiālu atbilstība). Šajā projektā būvdarbu pasūtītājs ir VNĪ, galvenais būvuzņēmējs – pilnsabiedrība „SBRE", kuru veido SIA „Re&Re" un SIA „Skonto būve" apvienība. Būvuzraudzību veic SIA „Būvalts", bet tehniskā projekta autors ir pilnsabiedrība „Pils projekts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt