Prasīs anulēt Kultūrkapitāla fonda mediju atbalsta konkursa rezultātus

Pirmo reizi Latvijā medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai piešķirts gandrīz pusmiljons eiro, ko konkursa kārtībā sadalīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, taču ne visi ar esošo rezultātu ir apmierināti un vairāki konkursa dalībnieki plāno prasīt anulēt konkursa rezultātus, savukārt jaunajam konkursam mainīt komisijas sastāvu. 

Trešdien, 26.aprīlī, Latvijas preses izdevēju asociācijā plāno apspriest situāciju arī ar Kultūras ministri Daci Melbārdi. Bet otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā Kultūras ministrijas pārstāvji informēja deputātus par mediju atbalsta programmu.

Savu neapmierinātību vēstulē Kultūras ministrijai un premjeram Mārim Kučinskim nosūtīja vairāku mediju pārstāvji, paužot neizpratni par konkursa iznākumu, kurā naudu saņēma arī sabiedriskā televīzija, bet portāls “Delfi” saņēma finansējumu trīs projektiem, kopumā iegūstot teju ceturtdaļu no visas 16 projektiem sadalītās naudas.

Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis skaidroja, ka sabiedriskie mediji var pretendēt uz atbalstu, ja konkursā iegūto finansējumu skaidri nodala no sabiedriskā pasūtījuma.

Latvijas Televīzija saņēma ieguva 30 000 eiro filmas veidošanai, un televīzijai būs jānodala šī projekta grāmatvedība no sabiedriskā pasūtījuma.

Savukārt kritiku par viena medija vairāku projektu atbalstu viņš atspēkoja, norādot, ka projektus vērtē pieci eksperti, kuriem katram ir savs viedoklis, bet šie projekti savās kategorijās bija kvalitatīvākie. Turklāt portāla “Delfi” iesniegto projektu tāmes tika būtiski samazinātas, norādīja Putnis.

Latvijas Raidorganizāciju asociācijas (LRA) izpilddirektors Andris Ķēniņš  gan iebilda, ka konkursa ideja bija atbalstīt komercmedijus, bet tā vieta naudu saņēma LTV, aizbildinoties, ka projekta finansējums būs nodalīts.

Turklāt līdzekļi piešķirti nevis medijiem, bet projektu atbalstam, un, piemēram, radio nav saņēmis neko, televīzijas saņēma 25% no finansējuma, un izskatās, ka atbalstīts saturs, nevis mediji, kas nebija programmas mērķis, pauda Ķēniņš.   

Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) atbalstam medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai piešķīrusi 490 000 eiro. Lielāko finansējuma apmēru - 58 000 eiro - saņēma reģionālais laikraksts "Kurzemes Vārds" projekta "Reģionālo mediju spēks" īstenošanai.

Fonda finansējumu 50 000 eiro apmērā saņēma arī SIA "Red Dot Media" producētais TV3 raidījums "Melu teorija", 41 000 eiro tika piešķirti interneta portālam "Delfi" multimediāla populārzinātnisku lekciju cikla par Latvijas kultūrvēsturi īstenošanai un 40 000 eiro saņēma "Re:TV" (SIA "Vidzemes Televīzija") televīzijas diskusiju ciklam "Īsi un Konkrēti". Tāpat portāls "Delfi" saņēma 40 000 eiro projekta "Latvija 2020" īstenošanai un 35 000 eiro projektam "Latvijas pašvaldību temperatūra 2017", ziņoja aģentūra LETA.

No kopējā VKKF finansējuma atbalstam medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai, 31 000 eiro ieguva biedrība "Ascendum" interneta žurnāla "Satori.lv" autoru dienasgrāmatu veidošanai, 30 000 eiro tika piešķirti VSIA "Latvijas Televīzija" raidījuma "Laimes zeme" veidošanai, savukārt 25 000 eiro saņēma AS "Cits medijs" pētnieciskās žurnālistikas darbam izdevumā "Ir" par tiesiskuma, ēnu ekonomikas, būvniecības tematiem .

AS "Lauku Avīzes" projekts "Atmaskots" ar mērķi radīt ātru pretestību viltus ziņu izplatībai, kā regulāru un sistemātisku Latvijas mediju vides raksturlielumu, SIA "Dienas Mediji" projekts "Ziņu anatomija" un AS "Cits medijs" nozīmīgu notikumu atspoguļošanai "Ieraugi, saproti, dalies!" žurnālā "Ir" katrs saņēma 20 000 eiro no VKKF.

Tāpat 20 000 eiro fonda finansējuma ieguva katrs no sekojošajiem projektiem - SIA izdevniecība "Dienas žurnāli" projekts "Latvijas simtgades simboli", SIA "Izdevniecība Auseklis" projekts "Ar saknēm Latvijā", SIA "Red Dot Media" televīzijas publicistikas filmas un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" projekts "Kas sargās Latviju pēc".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti