Poti pret Covid-19 tagad var saņemt arī jaunos punktos Rīgas apkaimēs un drīzumā – vakcīnbusos Latgalē

Pieaugot interesei potēties pret Covid-19, Rīgas apkaimēs ver vaļā pagaidu vakcinācijas punktus daudzdzīvokļu māju tuvumā, bet Latgalē – Rēzeknē, Daugavpilī un Jēkabpilī – drīzumā vakcīnas pret Covid-19 varēs saņemt vakcīnbusos, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.

Šonedēļ Rīgas apkaimēs sākuši darboties pagaidu vakcinācijas punkti: iespēja saņemt vakcīnu pret Covid-19 ir Bolderājas iedzīvotājiem Gobas un Lemešu ielu krustojumā un Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem Vecmīlgrāvja tirgus teritorijā.

Plānots, ka jau tuvākajā laikā Rīgas apkaimēs tiks izvietoti vēl vairāki šādi pagaidu vakcinācijas punkti, t.sk. Sarkandaugavā, Pļavniekos u.c.

Savukārt līdz 25. novembrim tiek pagarināts vakcīnbusu darbības laiks Rīgas apkaimēs, saglabājot to maršrutus, nedēļas dienas un laikus (vakcīnbusu darbības grafiks atrodams šeit).

Šonedēļ izbraukuma vakcinācija notiek Bauskas novada pagastos, savukārt nākamnedēļ izbraukuma vakcinācija notiks 25 Ludzas novada pagastos un mazpilsētās – Isnaudas, Vescslabadas, Nirzas, Rundēnu, Lauderu, Pildas, Ņukšu, Kivdolova, Lucmuižas, Līdumnieku, Felicianova, Pušmucovas u.c. pagastos un pilsētās, kā arī no Dobelē, Kuldīgā, Rēzeknes novadā – Liužā, Ozolmuižā, Audriņos, kā arī Krāslavas novada pagastos un mazpilsētās. 

Rēzeknē nākamnedēļ tiks atvērts vakcinācijas punkts Atbrīvošanas alejā 106, sāks kursēt vakcīnbuss un notiks izbraukuma vakcinācija. Plānots, ka tuvākajā laikā divi vakcīnbusi sāks kursēt Daugavpilī un viens Jēkabpilī.

Kur vēl var saņemt poti

Vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotāji var saņemt arī pie saviem ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēs (informācija par visiem 923 vakcinācijas kabinetiem Latvijā atrodas šeit), vakcinācijas punktos tirdzniecības centros (darba laiki atrodami šeit).

Latvijā darbojas 12 vakcinācijas centri, kā arī vakcinācijas punkti tirdzniecības centros, notiek izbraukuma vakcinācijas Latvijas novados un Rīgas apkaimēs, Rīgas apkaimēs tiek izvietoti 8 vakcinācijas punkti.

Pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19:

  • pie sava ģimenes ārsta (pēc pieraksta);
  • ārstniecības iestādēs – vakcinācijas kabinetu saraksts un karte (pēc pieraksta);
  • zvanot vakcinācijas infotālrunim 8989;
  • portālā manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

KONTEKSTS:

Pēdējo nedēļu laikā augot interesei par potēšanos pret Covid-19, iedzīvotāji saskaras ar grūtībām tikt pie vakcīnas, jo pieraksta rindas ir garas. Savukārt LTV raidījuma "De facto" sižetā par Covid-19 krīzes risināšanā pieļautajām kļūdām kāds garāmejošs Vecmīlgrāvja iedzīvotājs veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!") pārmeta, ka šajā apkaimē nav neviena vakcinācijas punkta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti