Dienas ziņas

Sausuma dēļ lauciniekiem akās trūkst ūdens

Dienas ziņas

Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās

Neredz iespēju strādās ar premjeru bez pielaides

Potenciālās koalīcijas partneri neredz iespēju strādāt ar premjeru bez pielaides

Topošie koalīcijas partneri arī sestdien sēdās pie sarunu galda, lai runātu par nākamās valdības darāmajiem darbiem. Sarunu raitāku virzību aizēno tas, ka nominētajam premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam ("KPV LV") nav pielaide darbam ar valsts noslēpumu. Viņš pats pieļauj iespēju aicināt cilvēkus iziet ielās, kamēr pārējo partiju pārstāvji neslēpj skepsi par iespēju strādāt ar premjeru bez pielaides. 

Iespējamie koalīcijas partneri sestdien runāja par izglītības jautājumiem un partiju viedokļos nav nepārvaramu atšķirību, taču vienoties būtu vieglāk, ja būtu skaidrība par koalīcijas aprisēm un to, vai nominētais premjera amata kandidāts Aldis Gobzems saņems pielaidi darbam ar valsts noslēpumu. Viņš pats pieļauj, ka varētu pat atlikt balsojumu par viņa valdības apstiprināšanu un turpinātu strādāt pagaidu valdība, līdz būs skaidrība par pielaidi. Pārējās partijas tam gan nepiekrīt.

Gobzems sola nesamierināties ar situāciju. "Tajā brīdī es aicināšu sabiedrību mosties, jo šāda situācija nav normāla, ja to izmantos kā iemeslu valdības neapstiprināšanai," viņš teica. "Tas nav jautājums par mani, tas ir par ikvienu jaunu politiķi. Tas ir veids, kā jaunos nepielaist pie varas. Es pielaidi dabūšu."

Savukārt “Attīstībai/Par!” valdes loceklis Juris Pūce uzsvēra, ka "KPV LV" nevajadzētu savas neveiksmes izmantot pret valsti.

Tikmēr partiju apvienības “Jaunā Vienotība” priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš uzskata, ka nav saprotams, ko Gobzems grib, lai tauta dara. "Ja nav skaidrības par modeli, man ir bažas, vai tas nav mēģinājums pa sētas durvīm ievest "Saskaņu", teica Kariņš.

"KPV LV" kā savas prioritātes nākamajai valdībai nosaukusi medikamentu cenu samazināšanu, obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanu un azartspēļu ierobežošanu.

"Attīstībai/Par!" pirms lēmuma pieņemšanas, vai atbalstīt Gobzemu, vēlas skaidrību par administratīvi teritoriālo reformu, kuru vajadzētu veikt nākamajai valdībai, vienošanos par lēmumu pieņemšanu ideoloģiski atšķirīgos jautājumos un partiju sadarbību Saeimā. Arī "Jaunā Vienotība" uzsver, ka gadījumā, ja tiks likvidēta koalīcijas padome, svarīgi ir vienoties, kā partijas sadarbosies parlamentā un valdībā.

Partiju pārstāvji sestdien pauda cerību, ka Valsts prezidents tomēr atradīs laiku uzklausīt partijas, kā rīkoties situācijā, ja joprojām Gobzemam līdz valdības apstiprināšanai nebūs pielaide darbam ar valsts noslēpumu. Kariņš norādīja, ka Latvija tādā gadījumā var palikt bez NATO informācijas. Gobzems uzsvēra, ka viņa darbībā nav nekas tāds, lai nedotu pielaidi.

Gobzems arī informēja, ka partijām sarunām vajadzēs vairāk laika nekā sākotnēji domāts un no plānotajām desmit sarunu reizēm, vajadzēšot vismaz 13. Šī iemesla dēļ vēlāk kā plānots notiks sarunas par atbildības jomu sadalījumu valdībā. Līdz šim neviena partija darbībai Gobzema valdībā nav pateikusi jā un arī neviena partija nav pateikusi nē.

2 komentāri
Leons Kokorevičs
Pienemsim. esmu dumjš , jo tā uzskata VIENOTIBA< LNNKA , PAR,bet tomēr mēs , kuri gājām uz vēlēšanām un vēlējām katrs par savu PARTIJU, gribam saprast, KĀ VAR BŪT , KA SASKAŅA AR PUSOTRU REIZI BALSU VAIRĀKUMU TIEK DISKVALIFICĒTA NO JEB KĀDĀM SARUNU UN VALDIBAS VEIDOŠANAS PROCEDŪRĀM. Kas tas ir--UN KO DARĪT TURPMĀK. Es ceru, ka nēnonāksim līdz revolūcijai, bet tā turpināties ilgi nevar....Tauta ir nogurusi no ŠĪ BARDAKA un NEZIŅAS par nākotni. SKAT kā BONDARS sašļuka, ka jādzīvo uz 430 eur, A KO DARIT TIEM< KURI 28 GADUS TĀ DZĪVO. DIEVS visu redz un gan jau VISI TAUTAS VERDZINĀTĀJI SAŅEMS PĒC NOPELNIEM. UN NEVIENA KRIEVU PARTIJA NAV ŠAJĀ GENOCĪDĀ PIEDALĪJUSIES.
Andis Aizpurs
Klausies ,Tu pajoli! Es ko Tev pirms vēlēšanām teicu? Labi proehaļi. Tu ko pilnigs debils,ka ar sukām pat valdību nevari izveidot? Ja ko Tu kontu facebook aizbēri un vajadzīga brīdī nevaru Tevi nokonsultēt! Aldi,dabūsi vienkarši cilveciski no manis pa purnu,ja izgazīsi labas idejas!Apsolu [email protected] Ja Pabriks būs premjers es Tevi nesveicināšu uz ielas!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti