Portāls «Migrantu balss» dod vārdu tieši iebraucējiem Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Maijā darbu sācis jauns interneta portāls „Migrantu balss”, kurā savus dzīvesstāstus publicē jaunieši un pieaugušie, kas no vairākām Austrumeiropas valstīm pārcēlušies uz dzīvi Latvijā. Projekta idejas autors ir Aleksejs Aņisimovs, kurš studēt uz Latviju atbraucis no Krievijas, un viņš cer, ka ar portālā publicēto stāstu palīdzību migranti no ārvalstīm uzrunās Latvijas sabiedrību un savā pieredzē dalīsies arī cits ar citu. Līdz šim Latvijā vēl nav bijis nevienas organizācijas, kas runātu par migrācijas un integrācijas jautājumiem no pašu migrantu pozīcijām.

Atverot interneta mājaslapu „Migrantu balss”, no tās pretim lūkojas dažādi jaunieši un arī pieaugušie no vairākām Austrumeiropas valstīm – Krievijas, Ukrainas, Moldovas un citām, kas izvēlējušies dzīvi Latvijā. Tāds ir arī 23 gadus vecais Andrejs Rodionovs no Krievijas. Andrejs Latvijā dzīvo gadu un lepojas, ka tagad var arī latviski sarunāties.

''Vispirms tāpēc, ka šeit ir labi attīstīt biznesu, sevišķi, ja salīdzina ar Rietumeiropu,'' Andrejs min pārcelšanās iemeslu un nešaubās, ka Latvijā vēlētos palikt pavisam, šeit veidot arī ģimeni. Viņam interesē uzņēmējdarbība, tāpēc tuvākā laikā cer attīstīt šeit savu biznesu.

Latvijā jaunietim patīk viss, izņemot nepastāvīgo klimatu, šeit esot labestīgi cilvēki, un viņš uzskata, ka atšķirībā no Krievijas šeit ir vienlīdzīgas iespējas visiem, turklāt Latvija nav tā valsts, uz kuru cilvēki brauc masām kā uz citurieni, piemēram, Lielbritāniju. Arī tas jauno puisi uzrunājis izvēlēties pārvākties uz Rīgu. Stāstīt un publicēt savu stāstu blogā viņu pamudinājis projekta „Migrantu balss” idejas autors Aleksejs Aņisimovs:

''Vienkārši man Aleksejs piedāvāja, es domāju, ka tas ir interesanti, kāds jauns mēģinājums, jauni cilvēki apkārt, tas ir vienmēr interesanti.''

Katru gadu palielinās to cilvēku skaits, kuri no Austrumeiropas, Āzijas un arī no citām bijušajām padomju valstīm pārceļas uz dzīvi Latvijā, izpētījis bloga idejas autors Aleksejs Aņisimovs. Viņam ir 32 gadi un, tāpat kā Andrejs, arī Aleksejs nāk no Krievijas. Maskavā viņš jau ieguvis augstāko izglītību, pastrādājis, bet nu studijas izlēmis turpināt Latvijā, Rīgā viņš ieradies pirms septiņiem mēnešiem. Viņš vairāk stāsta par projekta ideju:

''Šī projekta mērķis ir uzturēt platformu, kurā stāstus var publicēt tieši migranti. Tā ir iespēja stāstīt par to, ko viņi domā par Latviju, ar ko šeit nodarbojas, un visu citu, ko vien viņi vēlas mums pastāstīt.''

Aleksejs nedaudz saprot latviski, taču sarunāties vieglāk angliski. Domājot par imigrantu integrācijas jautājumiem, Aleksejs uzskata, ka platforma „Migrantu balss” vēl aktuālāka kļūs pēc tam, kad Latvija būs uzņēmusi bēgļus no trešajām valstīm un arī viņiem būtu jādod iespēja izteikties, iepazīstināt ar sevi, savstarpēji sarunāties:

''Blogs paredz arī iespēju savstarpēji komunicēt, komentēt citam cita ierakstus, uzdot jautājumus un atbildēt uz tiem. Es uzskatu, ka tā ir veiksmīga ideja, bet mūsu komandai vēl jāstrādā pie tā, lai stāstu publicēšanā iesaistītos vēl vairāk cilvēku, lai mājaslapas apmeklējums un arī aktivitāte tajā būtu vēl lielāka; pašlaik nav daudz komentāru.''

Līdz šim Latvijā vēl nav bijis nevienas nevalstiskās organizācijas vai šāda projekta, kurā par migrācijas un integrācijas jautājumiem runātu paši migranti, saka domnīcas „Providus” pētniece imigrācijas un pilsoniskās līdzdalības jautājumos Indra Mangule, tāpēc Alekseja iniciatīva veidot šādu platformu uzskatāma par ļoti veiksmīgu.

''Mums ''Providus'' liekas, ka tāda būtu nepieciešama. Savādāk sanāk tā, ka ir daudz ekspertu, kas var runāt par migrācijas lietām un integrācijas problēmām, bet ļoti bieži iztrūkst pašu cilvēku stāstu. Pirmais solis, lai tādu platformu izveidotu, ir veikts, līdz ar to, ja Jūs man jautājat – kāda ir pievienotā vērtība, tad es teikšu, ka tas ir pirmais solis pareizajā virzienā. Ļoti bieži jau tā komunikācija ir tas, kas iztrūkst ar svešo vai nepazīstamo,'' saka Mangule.

Gan Andrejs, gan Aleksejs labprāt saistītu savu nākotni ar Latviju, gluži tāpat kā Anastasija, Irina, Tatjana un citi ieceļotāji, kuriem šeit patiešām patīk.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti