Portālā «Latvija.lv» saņemti vairāk nekā 10 000 pieteikumu studijām augstskolās

Rit pēdējā diena, kad var pieteikties pamatstudijām augstskolās portālā Latvija.lv. Šobrīd saņemti vairāk nekā 10 000 studiju pieteikumi, liecina portālā pieejamā informācija. No tiem apstiprināti ir 82%. Kā ierasts, populārākās augstskolas ir Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Tajās kopā ar pirmo prioritāti saņemti teju 7 000 pieteikumu.

Lai arī pirmdien, 3. augustā, vēl var paspēt iesniegt un apstiprināt pēdējos pieteikumus pamatstudiju programmām 12 augstskolās portālā "Latvija.lv," pieteikumu skaits un populārākās programmas pārsteigumus nerada. Kopā saņemti vairāk nekā 10 000 pieteikumu pirmajā prioritātē. No tiem teju 3 000 saņemti RTU. Populārākās ir informāciju tehnoloģiju, būvniecības un arhitektūras programmas, stāstīja uzņemšanas komisijas vadītāja Inesa Bušovska.

"Pēdējās dienās nāk pārsvarā tie, kas brīvdienās izdomājuši, ka grib kaut ko mainīt, pielikt kādu programmu vai beidzot nolēmuši, ka grib studēt.

Portālā «Latvija.lv» saņemti vairāk nekā 10 000 pieteikumu studijām augstskolās
00:00 / 02:48
Lejuplādēt
Līdz ar to grūti vēl prognozēt, jo vēl ir līgumu parakstīšana. Šodien ir pēdējā diena, kad vienotajā uzņemšanas sistēmā var apstiprināt pieteikumus," teica Bušovska.

Vismazākā interese ir par dzelzceļa elektrosistēmu un dzelzceļa satiksmes studiju programmu. Tomēr tas vēl var mainīties.

Liepājas Universitāte pēc pieteikumu skaita šobrīd ir septītajā vietā Latvijā. Universitātē saņemti 600 pieteikumi. No tiem 200 ir ar pirmo prioritāti. Arī Liepājā tendences šogad nav mainījušās, klāstīja universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa.

"Populārākās studiju programmas pamatstudijās ir informācijas tehnoloģijas, dizains un jauno mediju māksla. No skolotāju programmām, kur visas ir jaunas, nesen licencētas, populārākās ir logopēdija, pirmsskolas skolotājs un skolotāju programma integrētais bakalaurs. Un no vadības programmām – biznesa un organizācijas vadība un kultūras vadība," teica Zeltiņa.

Universitātē prognozēja, ka neaizpildītas budžeta vietas paliks inženierzinātņu programmās. Uz tām rīkos papilduzņemšanu.

Tā ilgs līdz augusta beigām.

Savukārt LLU šogad saņemti teju 800 pieteikumi ar pirmo prioritāti. Visvairāk izvēlas veterinārmedicīnu, mežzinātni, mežinženieru programmu, arī ekonomiku un būvniecību. Šis tops jau vairākus gadus ir nemainīgs, sacīja LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

"Ir pieaugusi interese par tādām studiju programmām kā kokapstrāde, kokapstrādes inženieri un ainavu arhitektūra un plānošana. Tur pieteikumu skaits ir lielāks nekā iepriekšējos gados. Un, kas ir interesanti, lai arī ir bijusi krīze ēdināšanas sektorā Covid-19 dēļ, šajā studiju programmā mums ir pilna grupa," atzīmēja Janmere.

Arī šajā universitātē mazāk pieteikumus saņem inženierzinātņu programmās.

Pirmās kārtas rezultāti būs zināmi 8. augustā. Bet otrās kārtas – 11. augustā. Pēc tam studentiem būs jāslēdz līgumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt