Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Labie darbi Talsos

Popularizē Latgales tematiskos ciemus

Popularizē Latgales tematiskos ciemus

Ar mērķi veicināt Latgales kultūrvides daudzveidību biedrība “Latgales tematiskie ciemi” īstenojusi projektu “Virtuālā tūre pa Latgales tematisko ciemu un prasmju darbnīcām”. Tapušie materiāli noderēs ne tikai tūristu piesaistei, bet arī amatniecības un citu seno prasmju saglabāšanai nākamajām paaudzēm.   

Biedrības “Latgales tematiskie ciemi” sadarbības partneru lokā ir aptuveni 60 amatnieki un mājražotāji. Katram ir savs stāsts, bet viņi visi vēlas dzīvot un strādāt Latgalē, saglabājot un popularizējot vietējo kultūras mantojumu.

Stikla kausēšanas darbnīcas meistare Inga Salmiņa stāstīja, ka daudz laika paņem jaunu darbu veidošana, gatavojot nākamās izstādes.

“Līdz šim nav bijis daudz laika, lai popularizētu sevi, savu darbnīcu,” atzina Salmiņa.

Viens no veidiem, kā Latgales tematiskie ciemi tagad var piesaistīt tūristus, ir “Virtuālā tūre”, kas tapusi biedrības “Latgales tematiskie ciemi” īstenotā projekta laikā un kas tika prezentēta Vārkavas novada Arendoles muižā. Ir uzņemtas aptuveni 60 fotogrāfijas un izveidoti 12 video par amatniekiem un mājražotājiem kokapstrādes, keramikas, stikla mākslas un citās jomās.

Amatnieki stāstīja, ka, veicot ikdienas pienākumus, nav laika domāt par sava darba popularizēšanu plašākā mērogā.

“Tas ir no mutes mutē, tā informācija iet tādā veidā, bet šis projekts bija pirmais solis, ar kura palīdzību es varēju kļūt redzamāka,” pauda pirtniece un zieddare Gita Usāne.

Parādot, kā tiek apstrādāts stikls, kā top grozi un citi produkti, tiek veicināta amata prasmju saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm.

Projekta īstenotāji uzsver, ka audio vizuālie materiāli noderēs arī amata darbnīcu paplašināšanai un attīstībai.

“Galvenais pamatojums finansējuma piesaistē būs noteikti pati darbība, ko šis amatnieks dara, bet to darbību var veicināt šie video un skaistās fotogrāfijas, jo tādējādi pieaicinās vairāk tūristu, amatnieks vairāk darbosies, pierādīs, ka viņš ir būtiska sastāvdaļa no Latgales kopējās kultūrvides,” stāstīja projekta vadītāja Marika Rudzīte-Griķe.

Virtuālajā tūrē iekļauti kopumā 12 Latgales tematiskie ciemi, kas atspoguļo amatniecības un kultūras vērtības Latgales vidusdaļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti