Aktuālā intervija

Būtiskākās problēmas Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma darbības laikā

Aktuālā intervija

Bijušam Rīgas omonietim Mihailovam tiesa atstāj spēkā mūža ieslodzījumu

Gads līdz pašvaldību vēlēšanām - politiskās partijas sāk aktivizēties

Politologs: «Vienotība» nav grimstošs kuģis un to nevajag norakstīt

Pašreizējā varas partija "Vienotība" nav grimstošs kuģis un to nevajadzētu norakstīt. To Latvijas Radio raidījumā "Aktuālā intervija" atzina politologs Juris Rozenvalds.

Runājot par politisko partiju izredzēm nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, politologs norādīja, ka, lai arī "Vienotības" reitingi ir samazinājušies, šis politiskais spēks "nav galīgi grimstošs kuģis".

"Vienotība" pašlaik ir otra labāk pārstāvētā partija pašvaldībās tūlīt aiz Zaļo un zemnieku savienības (ZZS). Iespējams, daļa laukos dzīvojošo cilvēku, kas iepriekš atbalstīja "Vienotību", nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās varētu nobalsot par "zaļajiem zemniekiem". "Tomēr norakstīt "Vienotību" diezin vai vajadzētu," noteica Rozenvalds.

Viņš gan arī atzina, ka pašā "Vienotībā" ir iespējamas cīņas par ietekmi. Proti, iepriekšējā "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa diezin vai būs gatava pieņemt "tādu pieticīgu lomu" partijā un pildīt citu norādījumus, sprieda Rozenvalds.

Savukārt runājot par "Saskaņas" izredzēm nākamajās pašvaldību vēlēšanās, Rozenvalds atzina, ka pašreizējā Rīgas mēra Nila Ušakova situāciju var sarežģīt dažas pieļautās kļūdas, tostarp saistībā ar karikatūru par okupācijas zaudējumiem. Šajā gadījumā Ušakovs neizmantoja iespēju paklusēt, sprieda Rozenvalds.

Viņš gan atzina, ka vēlētājs ir gatavs daudz ko piedot Ušakovam, kurš ir jauns un ļoti strādā ar sabiedriskajām attiecībām. Tādēļ ir reāla iespēja, ka Ušakovs Rīgas mēra amatā varētu nokļūt trešo reizi. Lai arī nereti ir dzirdēta kritika par negācijām Rīgas pašvaldībā, Ušakovam ir apbrīnojama spēja no šiem negāciju ūdeņiem izkļūt "sausam".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti