Politologs: Viena versija, ka ar nepaklausīgo biedru padzīšanu Ušakovs nostiprina savu autoritāti

No "Saskaņas" padzītie deputāti vai nu neatbalsta partijas līdera Nila Ušakova politisko stratēģiju, vai arī Ušakovs šādā veidā nostiprina savu autoritāti, par pēdējo dienu notikumiem spriež politologs Ojārs Skudra.

Politologs Ojārs Skudra
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

"Šīs četrotnes ieskatā Ušakova politiskā stratēģija pašvaldību vēlēšanās, Saeimas vēlēšanās un Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir nepareiza un neatbalstāma kaut kādu viņiem zināmu argumentu dēļ. Otrs variants ir vienkāršāks, ka pretrunas nav tik dziļas.

Vienkārši Ušakovs nostiprina savu autoritāti, un viņa piekritēji uzskata, ka tikai rindu vienotībā un tikai ar šādas vienotas darbības palīdzību ir iespējams palikt pie varas Rīgas domē.

 Un jebkādi citi mēģinājumi apdraud varas saglabāšanu un drīzāk veicina to, ka "Gods kalpot Rīgai" meklē sadarbību ar opozīciju. Es personīgi uzskatu, ka opozīcija uz tādu sadarbību neies. Sadarbības jēga, opozīcijas ieskatā, varētu būt vienīgi pirmstermiņa Rīgas domes vēlēšanas," stāstīja politologs.

Viņš pieļauj arī trešo variantu, ka no "Saskaņas" padzītie politiķi nav pietiekami pieredzējuši: "Trešais variants, ka šī četrotne vienkārši ir neprofesionāli, nepieredzējuši politikā un pieļāvuši kaut kādas bērnišķīgas, muļķīgas kļūdas, un pirmie divi skaidrojumi uz viņiem neattiecas, tāpēc ka viņi vienkārši tik tālu domāt nav spējīgi."

KONTEKSTS:

No partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcijas ceturtdien, 30. maijā, vakarā izslēgti četri deputāti, jo viņi atteikušies balsot par sava partijas biedra Sandra Bergmaņa ievēlēšanu Rīgas vicemēra amatā. Deputāti gan saka, ka nav atteikušies balsot, bet vēlējušies skaidrojumu. Tādējādi "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" koalīcijai Rīgas domē vairs nav vairākuma.

No "Saskaņas" Rīgas domes frakcijas izslēgts vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Vitālijs Dubovs un Aleksejs Rosļikovs, kuri atteikušies balsot par Bergmani Rīgas vicemēra amatā. Vicemēra vēlēšanas bija paredzētas ceturtdien pēc Rīgas mēra vēlēšanām, kurās par nākamo pilsētas vadītāju ievēlēts "Gods kalpot Rīgai" deputāts Turlais. Jauns mērs galvaspilsētai bija jāizraugās, jo pēc 10 gadu vadīšanas amatu atstāja Ušakovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti