Rīta Panorāma

V. Coja dziesma «Pārmaiņas!» - Baltkrievijas opozīcijas simbols

Rīta Panorāma

Intervija ar Šarloti Līdumu un Arletu Zvaigzni

Telefonintervija ar Ojāru Skudru

Politologs Skudra: Rīgas domē sākusies paaudžu maiņa

Rīgas domē notiek paaudžu maiņa, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja politologs  Ojārs Skudra, vērtējot Rīgas domes līdzšinējo un jaunievēlēto deputātu vecumu.

Jautāts, kas pārsteidzis aizvadītās nedēļas nogalē notikušajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, Skudra atzina, ka neliels pārsteigums bijusi vēlētāju atbalstītās apvienības "Attīstībai/Par!"-"Progresīvie" ļoti pārliecinošā uzvara.

"Runājot par jaunievēlētajiem un jaunajām frakcijām, gribētu atzīmēt to, ka faktiski Rīgas domē jau ir sākusies paaudžu maiņa," teica Skudra.

Politologs klāstīja, ka pēc viņa aprēķiniem "Attīstībai/Par!"-"Progresīvo" frakcijas deputāta vidējais vecums pēc noapaļošanas ir 39 gadi, Jaunās konservatīvās partijas – 43 gadi, Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības – 45 gadi.

"Un tad ir jau tās visas pārējās frakcijas – padomju [laiku] paaudzes pārstāvji. Tā kā no tāda viedokļa varētu teikt, ka "Attīstībai/Par!"-"Progresīvo" frakcijas šāds vidējais vecums, kas iezīmē  paaudžu maiņu politikā, (..) to varētu saukt par patīkamu pārsteigumu," teica Skudra.

Viņš gan atzīmēja, ka daudziem Rīgas domē ievēlētajiem jaunajiem deputātiem ir maza politiskā pieredze.

Skudra teica, ka no līdz šim izskanējušā redzams, ka visas valdībā pārstāvētās partijas, kas ir iekļuvušas Rīgas domē, ir ieinteresētas pēc iespējas drīzāk izveidot koalīciju Rīgas domē.

KONTEKSTS:

Pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām pirmdien sāksies politisko partiju sarunas par koalīcijas izveidi. Vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušā "Attīstībai/Par!" un "Progresīvo" saraksta līderis Mārtiņš Staķis uzņēmies koalīcijas izveides sarunas un tās sāks ar domē ievēlēto valdību veidojošo partiju pārstāvjiem no "Jaunās Vienotības", Nacionālās apvienības (NA) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA), kā arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP).

Staķis atzina, ka viņa mērķis ir iespējami plaša koalīcija Rīgā, proti, ar vismaz 39 balsīm – iecerēts, ka Rīgas dome pārmaiņu koalīcijā būs "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie", "Jaunā Vienotība", NA un LRA, kā arī JKP. Pagaidām viss liecina, ka Rīgas domē ievēlēto politiķu vairākums virzās uz šo modeli. 

Staķis uzskata arī, ka divu nedēļu laikā jāspēj vienoties par jauno koalīciju.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti