Politologs: Rimšēviča aizturēšana ir milzīgs trieciens valsts tēlam iedzīvotāju acīs

Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana ir milzīgs trieciens valsts tēlam pašu iedzīvotāju acīs, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja politologs Juris Rozenvalds.

Pirmdienas, 19. februāra, rītā viņš uzsvēra, ka LB prezidents valstī ir viena no atslēgas figūrām. Tāpēc, ja apstiprināsies ziņas, ka viņš ir iesaistīts korupcijā, tad tā būs ļoti skaidra norāde uz valsts nozagšanu.

Vaicāts, vai Rimšēvičam vismaz uz izmeklēšanas laiku būtu jāatkāpjas, Rozenvalds atbildēja: “Tas ir goda jautājums jebkurā situācijā (..) Pašreizējā situācijā Rimšēviča kungam ir jāatkāpjas jebkurā gadījumā”. Politologs atgādināja, ka jautājumi ap “ABLV Bank” aktuāli ir kļuvuši tikai pēc ASV norādēm, kas arī nedara godu.

Tomēr, viņaprāt, šie notikumi ir ļoti bīstami Latvijas valsts tēlam un iedzīvotāju ticībai savai valstij. Cilvēki nebrauc prom tikai ekonomisku apstākļu dēļ. Viņi brauc arī tāpēc, ka netic Latvijai, atgādināja Rozenvalds.

KONTEKSTS:

Piektdien, 16.februārī,  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis kratīšanas Ilmāra Rimšēviča darba vietā un arī dzīvesvietā - privātmājā Langstiņos. Sestdienas vakarā Rimšēvičs, kurš piektdien neatradās Latvijā, atgriezās Rīgā un pats devās uz KNAB. Birojā viņš atradās vairākas stundas, bet nakts vidū ap plkst. 1.25 Rimšēvičs kopā ar advokātu aizvests turpināt procesuālās darbības.  

Vairākas valsts augstākās amatpersonas jau izteikušās, ka vismaz uz izmeklēšanas laiku Rimšēvičam vajadzētu sevi atstādināt no amatu. To svētdien norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, savukārt pirmdienas rītā - premjers Māris Kučinskis.

5 komentāri
Anonīms lietotājs 20495
Nu tēla jau LV sen kā nav...bet te kārtējo reizi būs vecais scenārijs-barga kompensācija Rimšēviča kungam par goda un cieņas aizskaršanu plus kumosiņš,ja vēl atkāpjas no amata.tauta lai turpina stumdīt kapeiciņas.
Filips Līcis
...Tā vien šķiet , ka Sudrabas k-dz. būs iespēja izmeklēt arī šo lietu !
Egons Vaimans
Ha ha,šitai valstij ir tēls?Kāds?Bezzobaina babiņa kas māk tikai laizīt?
Anonīms lietotājs 22535
Vai vēsture atkārtosies? :( Iet gandrīz kā Sicīlijā...
Anonīms lietotājs 18077
Pēc Parex afēras ar veselo saprātu apveltītajiem iedzīvotājiem diez vai bija kādas ilūzijas attiecībā uz Rimšēvica kungu. :D
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti