Tieša runa

"Tiešā runa". Partiju šī pavasara politiskās izrādes.

Tieša runa

Kā notiks skolu tīkla optimizācija?

Tieša runa. "Partiju šī pavasara politiskās izrādes."

Politologs: Rasnača pārstāvētais konservatīvisma vilnis vērojams visā Eiropā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Visā Eiropā pašlaik ir vērojams konservatīvisma vilnis, un diskusijās par Stambulas konvenciju spilgti iezīmējās, ka to pārstāv arī Latvijas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība), diskusijā LTV raidījumā “Tieša runa” norādīja Latvijas Universitātes asociētais profesors politologs Ivars Ījabs.

Komentējot plašās diskusijas ap Stambulas konvencijas parakstīšanu un Tieslietu ministrijas iebildumiem tam, Ījabs skaidro - konservatīvo ideju aizstāvību nav izdomājis Rasnačs, un pašlaik šāds vilnis ir vērojams visā Eiropā.

Arī polittehnologs Jurģis Liepnieks norādīja uz konservatīvo partiju popularitāti Eiropā, taču atšķirībā no citām valstīm Latvijā šāda partija ir iekļuvusi valdībā. Citās valstis šāds scenārijs neesot iespējams, savukārt Latvijā sabiedrība akceptējusi, ka tādi politiķi kā Rasnačs atrodas valdībā, komentēja Liepnieks.

“Esam atvērta saderība dažādiem māņiem un bubuļiem,” situāciju komentēja žurnāliste Baiba Strautmane, piebilstot, ka šādos gadījumos nav jāpiedāvā kādi reāli risinājumi.

Tikmēr rakstnieks un publicists Otto Ozols atzīst, ka ir pārsteigts par dedzīgām diskusijām, un salīdzina tās ar filmu “Zvaigžņu kari”. Kaut ar tādu pašu degsmi, kā diskutē par Stambulas konvenciju, apkarotu korupciju, saka Ozols.

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes profesors, mediju eksperts Sergejs Kruks steidz norādīt uz pētījumu, kurā redzams – Latvijas sabiedrība nav vienveidīga. Apmēram viena trešdaļa sabiedrības ir atvērta un liberāla, vēl daļa ir konservatīvi noskaņota, bet cita daļa ir gatava mainīt savu viedokli. Līdz ar to pārmaiņas Latvijā ir iespējamas, bet šie cilvēki netiek uzrunāti.

Vairāki diskusijas dalībnieki gan bija skeptiski par kādām liberālām pārmaiņām Latvijā tuvākajā laikā, sakot, ka tās būtu iespējamas vien ar kādu ārējo spiedienu.

Jau ziņots, ka asas diskusijas izraisīja Tieslietu ministrijas iebildumi par Latvijas ieceri parakstīt Stambulas konvenciju, kas vērsta uz sieviešu aizsardzību pret vardarbību. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) bija paudis, ka šāda ir viņa politiskā spēka nostāja un piesauca arī ministrijas pasūtīto juridisko analīzi, kas gan tika plaši kritizēta.

Neraugoties uz negatīvu Tieslietu ministrijas nostāju, maija vidū valdība tomēr piekrita parakstīt Stambulas konvenciju.

Jau vēstīts, ka labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība") 18.maijā Bulgārijā, Sofijā, parakstījis Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvēto Stambulas konvenciju.

Ar konvencijas parakstīšanu valsts apliecina, ka tā atturēsies no tādu darbību veikšanas, kas ir pretrunā starptautiskajam līgumam. Pēc tam, kad starptautisks līgums ir parakstīts, to nepieciešams arī ratificēt Saeimā. Reirs  skaidroja, ka tagad Labklājības ministrija (LM) sagatavos likumprojektu, par kuru vēlāk lems Saeima.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti