Labrīt

Lias Guļevskas grāmata par Mihailu Kublinski ir piemiņa viņa spilgtajam devumam teātrī

Labrīt

Re:Check: Krievu savienība stāsta, ka VVC nav tiesību pārbaudīt pedagogu latviešu valodu

Politologs: Politiskās partijas šobrīd sarežģīti risina vienkāršu vienādojumu

Politologs Rajevskis: Uz valsts svētkiem jaunas valdības, visticamāk, vēl nebūs

Uz valsts svētkiem, 18. novembri, jaunas valdības, visticamāk, vēl nebūs, bet tad varētu būt jau skaidrāks, kad tā būs, to intervijā Latvijas Radio lēsa politologs Filips Rajevskis.

Pēc viņa teiktā, jau nākamajā dienā pēc 14. Saeimas vēlēšanām bija skaidrs, ka jauno koalīciju iespējams izveidot no trim politiskajiem spēkiem – Nacionālās apvienības (NA), "Jaunās Vienotības" (JV) un "Apvienotā saraksta" (AS), taču pēc tam sākās mēģinājumi sarežģīt koalīcijas izveides procesu.

"Sākās jau viss tas ar to savdabīgo pirueti – ar mēģinājumiem piesaistīt "Progresīvos", kaut arī īsti vajadzības pēc viņiem nebija, bet diezgan agresīva bija tā visa retorika. Tagad sākās problēmas ar to, ka nevar nekādi vienoties par ministru sadalījumu," teica Rajevskis, norādot, ka valdības veidotāji šobrīd sarežģītā veidā risina vienkāršu vienādojumu.

Viņaprāt, sarežģītāku situāciju padara arī Valsts prezidents Egils Levits, kurš Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") nav oficiāli izvirzījis par premjera amata kandidātu. "Mums tāda nav. Tas nozīmē, ka prezidents arī piedalās šīs vienkāršās lietas risināšanā ar sarežģītām metodēm."

Kā uzskata Rajevskis, sarežģītākais ir tas, ka vienlaikus jānorit sarunām par amatiem, personālijām, darāmajiem darbiem un pieejamo finansējumu.

"Tā problēma ir, ka mums pietiekami bieži ir gadījies, ka, piemēram, ir nauda, ir amats, ir programma, bet cilvēks nevelk, vai arī otrādāk –  ir ļoti labs cilvēks, veiksmīgs menedžeris, bet nav īsti skaidrs, ko no viņa gaida. Tāpēc šo lietu sadzīšana kopā ir sarežģīts process, it īpaši šādā politiskā noskaņojumā, kādu mēs redzam. Bet tas ir tas, kas būtu jārunā, vienlaikus visas šīs lietas.

Jo nevar runāt abstrakti par darbiem un amatiem bez cilvēkiem un bez naudas. Tas vienkārši nav iespējams, jo tās lietas ir absolūti nesaraujami saistītas," vērtēja Rajevskis.

Vaicāts, vai valdību izdosies izveidot līdz valsts svētkiem, Rajevskis sacīja: "Man bail, ka uz valsts svētkiem varētu arī nebūt, bet es ceru, ka uz valsts svētkiem vismaz varētu būt lielāka skaidrība, kad būs valdība."

KONTEKSTS:

Nākamās koalīcijas partneri JV, AS un NA parakstīja sadarbības memorandu, kurā citstarp politiskie spēki par sasniedzamajiem mērķiem izvirzījuši valsts drošības uzlabošanu, veselības aprūpes pilnveidošanu, Latvijas enerģētiskās pašpietiekamības nodrošināšanu un apņēmušies nesaudzīgi cīnīties pret korupciju. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat JV piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām. JV un NA paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tiek gaidīta atbilde no AS par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Kariņš paziņojis, ka skaidru "jā vai nē" atbildi no AS par atbildības jomu sadali gaida līdz pagājušās nedēļas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti