Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar tiesībsargu Juri Jansonu

Intervija ar politologu Filipu Rajevski

Politologs Rajevskis: Jaunajai partijai Latvijā potenciāls ir, bet jāmeklē spēcīgi līderi

Jaunai politiskai kustībai Latvijā ir potenciāls, bet vēl ir jāmeklē atpazīstamas personas un spēcīgi līderi. Tā bijušā politiķa Daniela Pavļuta un domubiedru plānu veidot jaunu politisko spēku intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” komentēja politologs Filips Rajevskis.

"Zināms potenciāls [partijai] ir. Protams, ļoti interesanti būs tas, kāds būs ideoloģiskais skatījums (..). Bet, ja mēs skatāmies plašākā, Saeimas vēlēšanu kontekstā, tad, es domāju, ka tas prasa līderus - spēcīgus, atpazīstamus cilvēkus," vērtēja Rajevskis.

Pēc viņa teiktā, kopumā ir nepieciešami pieci līderi - pa vienam katrā Saeimas vēlēšanu apgabalā. "Tā vēl ir problēma, kas viņiem būs jārisina," uzskata Rajevskis.

Jautāts par jaunās partijas nišu, Rajevskis atzina, ka "tehniski" ir brīva partijas "Vienotība" niša, ņemot vērā tās zemos reitingus. "Tas rada vēlmi pakonkurēt par šiem vēlētājiem," atzina politologs

Viņaprāt, situācija ar partiju "Vienotību" pašlaik ir sarežģīta. Lai politiskais spēks spētu veiksmīgi startēt nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, ir nepieciešamas nopietnas pārmaiņas.

"Es pat pieļauju, ka tas varētu aiziet līdz tam, ka būtu jāpamaina nosaukums. (..) Bet pats galvenais ir simbolu maiņa. Zinām, kas ir simboli politiskajām partijām - tie parasti ir līderi," atzina Rajevskis.

Viņaprāt, diezgan likumsakarīgi ir tas, ka "Vienotības" vadītāja vietnieks Edvards Smiltēns ir nostājies pret "Vienotības" bijušo līderi un Saeimas frakcijas vadītāju Solvitu Ābolitiņu.

Āboltiņa, pēc Rajevska domām, "ir simbols ne tikai "Vienotībai", bet arī veselai rindai lietu, kas radījušas reitingu problēmas "Vienotībai"."

Jautāts, vai partijai "Vienotībai" ir nākotne, ja tā transformēsies jaunā politiskā spēkā, Rajevskis sacīja: "Ļoti tuvu tam".

Savukārt Jaunajai konservatīvo partijai, pēc politologa teiktā, ir zināmas perspektīvas, ko parādīja pašvaldību vēlēšanu rezultāti.

"Domāju, ka viņi lielā mērā var pretkorupcijas karogu paņemt no "Vienotības" rokām," teica politologs, norādot, ka Jaunā konservatīvā partija Saeimas vēlēšanās varētu savākt diezgan daudz balsu.

Jau ziņots, ka šomēnes par izstāšanos no "Vienotības" paziņoja pieci politiķi - Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, kā arī Aleksejs Loskutovs. Viņi uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no partijas "Vienotība", tomēr līdz esošā sasaukuma beigām šie deputāti turpinās darboties "Vienotības" Saeimas frakcijā.

Šie politiķi, pēc "Vienotības" biedra Arta Pabrika sacītā, veidojot jaunu politisko spēku, kura redzamākā seja līdz šim bijis bijušais politiķis Daniels Pavļuts, kas trešdien paziņos par jaunās politiskās kustības izveidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti