Dienas ziņas

Jaunā ministru kabineta sastāvs

Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums plkst.11:00 Saruna ar L.Meņģelsoni

Ziņu speciālizlaidums plkst.11:00 Saruna ar I.Ījabu

Politologs: Par spīti troksnim, Straujumas valdība līdz vēlēšanām nesabruks

Premjera amatam nominētās Laimdotas Straujumas valdībai, kuru trešdien plāno apstiprināt Saeimas deputāti, galvenais ir mēģināt strādāt profesionāli un atbildīgi, lai gan apkārt būs daudz trokšņa, jo šogad gaidāmas divas vēlēšanas. Tomēr šie trokšņi līdz koalīcijas sabrukumam nenovedīs, intervijā Latvijas Televīzijai pauda politologs Ivars Ījabs.

„Pats galvenais ir darboties profesionāli un atbildīgi, lai gan apkārt būs daudz trokšņu – deviņu mēnešu valdība, kuras laikā ir divas vēlēšanās,” sacīja politologs. Viņš arī piebilda, ka Straujumas valdībā gandrīz nav cilvēku, kas „no ielas paņemti, kā tas bija iepriekšējā valdībā – [Edmunds] Sprūdžs, [Žaneta Jaunzeme] Grende, [Roberts] Ķīlis". Jaunās valdības ministri esot cilvēki, kas saprot, kā darbojas valsts pārvalde.

Straujumas koalīciju Ījabs raksturoja kā raibu, tikai plašāku nekā iepriekš. Viņaprāt, satrp koalīcijas partneriem galvenās problēmas parādīsies, kad kādam „gribēsies pazīmēties un  izcelties uz pārējo fona”. Un tas esot nenovēršami.

Šai valdībai gan nebūs tādi konflikti, ka tā draudētu izjukt. Turklāt laiks tās darbībai būs pārāk īss – deviņi mēneši, lai pagūtu sabrukt.

Straujumas valdības uzdevums ir pabeigt iesāktos darbus – gatavojoties 2015.gada prezidentūrai. Lielus lēmumus valdība, visticamāk, nepieņems, bet mēģinās novest līdz galam iepriekšējā premjera Valda Dombrovska (Vienotība) iesāktos darbus. „Būtiskus pavērsienus diez vai kāds nopietni sagaida,” pauda politologs.


Straujumas valdības koalīcijas partneri paraksta valdības deklarāciju

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti