Rīta Panorāma

17. jaunās mūzikas festivāls Arēna

Rīta Panorāma

Intervija ar Eviju Miglāni par insulta risku sabiedrībā

Telefonintervija ar LU SZF asociēto profesoru Ojāru Skudru par jaunās valdības veidošanas procesu

Politologs Ojārs Skudra: Premjers «no malas» – reāls scenārijs

Tas, ka nākamās valdības veidotājs varētu būt "no malas" jeb ne no jaunajā 13.Saeimā iekļuvušajām partijām, ir reāls scenārijs. Šādu iespēju Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pieļāva politologs Ojārs Skudra.

Viņaprāt, to var ietekmēt tas, kā nākamās valdības veidotājiem veiksies ar pielaides valsts noslēpumam saņemšanu. Tāpat premjera piesaiste "no malas" varētu notikt tikai tad, ja viens no trijiem iespējamiem jaunās valdības veidotājiem būs cietis neveiksmi.

Skudra atzīmēja – šobrīd nav skaidrs, vai partijas valdības veidošanas sarunās runā par Saeimas prezidija, valdības sastāvu, nākamgad gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām. Ja katrs šis jautājums tiek skarts atsevišķi, tad "mūs sagaida mokošs process", lēsa Skudra.

KONTEKSTS:

Kopš Saeimas vēlēšanām, mēģinot atrast veidu, kā strādāt kopā un kam uzņemties valdības vadītāja amatu, partijas dažādās kombinācijās tikušās aptuveni 30 reižu. Trīs politiskie spēki, kas varētu uzņemties vadošo lomu Ministru kabineta uzveidošanā, uztur katrs savu diskusiju formātu. Tikšanās notiek gan tematiskajās grupās, gan oficiālajās pārrunās, gan arī neformālās sarunās. Tomēr nonākt pie kāda kopsaucēja partijām pagaidām nav izdevies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti