Politologs: Levita virzīšanā prezidenta amatam koalīcija pārkāpusi tiesiskuma principus

Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita virzīšanā valdošā koalīcija pārkāpusi tiesiskuma principus, un šī rīcība var atspēlēties, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica politologs Juris Rozenvalds.

Levitam ir iespēja būt par labu prezidentu, un viņam ir redzams arī atbalsts gan no politiķiem, gan sabiedrības. Tomēr politikā galvenais nav tikai rezultāts. Milzīga nozīme ir arī tam, kādā veidā pie tā nonāk, skaidroja politologs.

"Tomēr Levita virzīšana bija politisks darījums starp koalīcijas partijām. Mūsu bezkompromisa tiesiskuma koalīcija ir pārkāpusi tiesiskuma principus," sacīja Rozenvalds, minot gan Ata Zakatistova ("KPV LV") neizdošanu vairākuma nodrošināšanai, gan trešdaļas deputātu iesnieguma ignorēšanu. 

Par pašu Levitu Rozenvalds izteicās pozitīvi, norādot, ka Levita prezidentūrā nozīmīgi būs, cik lielā mērā viņam būs veiksmīga komunikācija ar sabiedrību.

Rozenvalds norādīja, ka pirmajā uzrunā pausto solījumu izpildīšanai Levitam vajadzēs būt gatavam īstenot kompromisus. Politologs uzteica Levita spēju "iziet ārā no Nacionālās apvienības ēnas", piemēram, publiski paužot atbalstu automātiskai pilsonības piešķiršanai nepilsoņu bērniem, kā arī juridiskai fiksācijai homoseksuālām laulībām.

KONTEKSTS: 

Par nākamo Latvijas Valsts prezidentu kļūs Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kuru šim amatam virzīja valdošā koalīcija un par kura ievēlēšanu trešdien, 29. maijā, pirmajā balsošanas kārtā nobalsoja 61  Saeimas deputāts. Pēc ievēlēšanas Levits sniedza pirmo preses konferenci ievēlētā prezidenta statusā.

Saeimas debates ilga nedaudz mazāk par divām stundām, debatēs koalīcijas deputāti slavēja Levitu kā vislabāko kandidātu.  Savukārt opozīcijas pārstāvji aicināja domāt, vai vajadzīgs tautas, vai koalīcijas prezidents, kas tiek iecelts amatā bez diskusijas. 

9 komentāri
Andris Latvers
To saka, visu aizmirstais Lemberga poļitruks? :)))
Maruta Cīrule ( Stelmaka)
Rozā Rozenvaldam ,protams, Levits neiet pie sirds.
Antuuns Antunovichs
kopš kura laika šis alkogoļik-tuņejadec ir politologs
Anonīms lietotājs 24406
Man gan ir svarīgs rezultāts, ja vien tādēļ kādu nenogalina. Manās acīs šis ir labākais no iespējamajiem pretendentiem, viņam ir laba reputācija, labas svešvalodu zināšanas, starptautiskā pieredze, noteikti ir arī uzstāšanās pieredze un viņš šķiet darbīgs un gatavs strādāt. Vācijā nevar būt jurists, ja neesi gatavs tiešām DAUDZ strādāt. Nezinu kā par Jansonu, jo nu - bail, ka nav Saskaņas vai Lemberga cilvēks, bet kā Tiesībsargs liekas piemērots gana, gan jau arī viņš kā prezidents nebūtu apkaunojums valstij. Tomēr Saskaņas balsojums prezidenta vēlēšanās bažas par savstarpēju saistību ir mazinājis. Par Šmitu - nu kā (???) viņš varēja saņemt vairāk balsis kā Jansons? Viņš taču amatam ir daudzkārt nepiemērotāks, absolūti aroganta personība, varaskārs, naudaskārs, ar visai miglainu reputāciju. Uzreiz redzams, ka Saskaņai izcili piemērots kandidāts un tie KPV opozicionāri opozīcijā sēž tikai tādēļ, ka neizdevās tiem ievilkt Saskaņu pie varas un lielākas smeļamās siles.
Anonīms lietotājs 22483
Levits Vācijā par juristu nekad nav strādājis. Viņam nemaz nav tādas izglītības, kas ļautu Vācijā kļūt par advokātu, notāru vai tiesnesi. Visa viņa pieredze ir starptautiskās tiesās, kur viņš kā Latvijas norīkots tirsnesis nokļuva mežonīgajos 90.tajos. Tagad viņam tas neietu cauri. Tagad saka, ka bezmaz neesot, ko sūtīt uz ES Tiesu, bezmaz neviens nekvalificējoties...
Agnese Piparkuka
Tā arī ir! Kā var NOTEIKT, par ko tev balsot?!.... Un kas būtu, ja kāds no koalīcijām nobalsotu citadi, par citu?! Ko tad ar viņu izdarītu....
Mareks Kalnins
Par Levitu nobalsoja 61 deputāts. Acīmredzami ne Ata neizdošanai, ne 34 iesniegumam nav nekādas nozīmes.
Anonīms lietotājs 22483
Saeimas juridiskā dienesta tantes drusku aizsēdējušās. Kā lielā daļā valsts iestāžu vadība.
Zane Līvmane
Juris tak ir Sasaskaņas adepts!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti