Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": kā mazināt iedzīvotājiem energoresursu cenu kāpuma ietekmi? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": Cik izlēmīgi šobrīd spēj būt politiķi? (ar surdotulkojumu)

"Šodienas jautājums": Cik izlēmīgi šobrīd spēj būt politiķi?

Politologs: Ja šis nebūtu vēlēšanu gads, 250 miljonu eiro atbalstu energocenu krīzē neredzētu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ja šis nebūtu Saeimas vēlēšanu gads, atbalsta paketes 250 miljonu eiro apmērā energoresursu cenu kāpuma kompensācijām, visticamāk, nebūtu. Šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pauda politologs Jānis Ikstens.

"Mēs varam būt tikai laimīgi, ka tas [energoresursu cenu krīze] notiek vēlēšanu gadā. Jo es esmu pilnīgi drošs – ja šis nebūtu vēlēšanu gads, mēs neredzētu pilnīgi nekādu paketi par 250 miljoniem eiro. Tā kā – lai arī novēloti, bet brīnišķīgi, daudziem cilvēkiem tas būs ļoti nopietns atspaids," vērtēja Ikstens.

Vaicāts, vai valdības vilcināšanās ar lēmumu par plašāku atbalstu energoresursu cenu krīzē nerada sabiedrībā neuzticību, politologs sacīja, ka sabiedrībā ir izplatīts uzskats, ka šī ir ļoti "neizlēmīga un mīkstmiesīga valdība, kas vilcinās ar lēmumu pieņemšanu".

"Domāju, ka nevajadzētu vilcināties. Vajadzētu rīkoties izlēmīgi. Tad būs arī cits vērtējums. Vismaz, ja nesanāks labi, būsim rīkojušies izlēmīgi," uzskata Ikstens.

Viņaprāt, šai valdībai pietrūkst redzējuma par valsts attīstību ārpus cīņas pret Covid-19. "Situācijā, kad ir tik lēta nauda, valsts varētu šo naudu aizņemties un jēdzīgi ieguldīt (..)," sprieda politologs.

KONTEKSTS:

Valdību veidojošie politiskie spēki – “Jaunā Vienotība” , Nacionālā apvienība, “Attīstībai/Par!” un Jaunā konservatīvā partija  – ir konceptuāli vienojušies par 250 miljonu eiro atbalsta paketi iedzīvotājiem un uzņēmumiem saistībā ar strauji pieaugošajām energoresursu cenām.

Valdību veidojošie partneri ir vienojušies, ka atbalsts tiks sniegts uz četriem mēnešiem, līdz šā gada maijam, bet atsevišķi atbalsta veidi, piemēram, palielinātais mājokļa pabalsts, tiks sniegts līdz šī gada beigām.

Galīgo lēmumu par atbalsta paketi plānots pieņemt valdības sēdē otrdien, 25. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti