Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Blūzmani

Rīta Panorāma

Intervija ar Zaigu Barvidu

Telefonintervija ar Ivaru Ījabu

Politologs Ījabs: Nespēja atrast premjeru liecina par partiju vājumu

Partiju nespēja nominēt spēcīgu premjera amata kandidātu liecina par to vājumu, partijām trūkst kandidātu, LTV “Rīta panorāmai” norādīja politologs Ivars Ījabs.

Prezidenta iniciatīva pašam uzrunāt iespējamos premjera amata kandidātus liecina, ka esam nonākuši līdz situācijai, kurā neviens no koalīcijas spēkiem negrib nominēt premjeru. Īstenībā tas, ka prezidents uzņēmies iniciatīvu premjera meklējumos, liecina par partiju vājumu un kandidātu trūkumu, sacīja politologs.

"Vienotības" pārstāvis Kārlis Šadurskis no visiem, par ko dzirdējām mēneša laikā, nav nepieņemamākais un neticamākais kandidāts, viņš ir politiķis ar pieredzi un asu prātu, nevar iedomāties, ka varētu būt lieli iebildumi, kāpēc viņš liktos nepieņemams

Jau vēstīts, ka pēc premjeres Laimdotas Straujumas demisijas partijas decembrī nav izmantojušas iespēju vienoties par stabilu un rīcībspējīgu koalīciju, tāpēc Valsts prezidents Raimonds Vējonis pats uzņēmās iniciatīvu premjera amata kandidāta izraudzīšanā. Viņš arī norādīja, ka darbs būtu jāturpina pašreizējai koalīcijai – “Vienotībai”, Zaļo un zemnieku savienībai un Nacionālajai apvienībai.

Politiķi atzīst, ka priekšroka premjera kandidāta nosaukšanai būtu “Vienotībai”, taču tā iepriekš virzīja šim amatam partijas līderi Solvitu Āboltiņu, pret kuru iebilst Nacionālā  apvienība un arī daļa pašas vadītās partijas biedru.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs tika minēts kā visreālākais premjera amata kandidāts,  taču ceturtdien viņš paziņoja, ka atsakās kandidēt uz šo amatu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti