"Nedomāju, ka kaut kas tamlīdzīgs ir iespējams, jo, pirmkārt, tas radītu ārkārtīgi lielu negatīvu rezonansi par Latviju, kas sevi it kā mēģina piedāvāt pasaulei kā brīvu un demokrātisku sabiedrību," sacīja politologs.
Pēc viņa teiktā, šādus valsts uzliktus ierobežojumus mūsdienās ir samērā vienkārši apiet. "Līdz ar to tas ir vairāk kā savas pozīcijas demonstrēšana, nekā gatavība bloķēt to vai citu sociālo tīklu. Jo galu galā [pirms vēlēšanām] reklamēties var ne tikai "Facebook". Tad kaut kādā brīdī tev viss būs jābloķē."
Politologs piebilda, ka līdz ar "Facebook" Latvijā ir populāri arī citi sociālie tīkli, piemēram, "VKontakte" un "Odnoklasniki", kurus vairāk iecienījuši krievvalodīgie. Ījabs gan tic, ka pats "Facebook" varētu arī ar laiku mainīt reklamēšanās noteikumus, bet noteikti, ka ne līdz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām Latvijā.
"Tīri teorētiski roši vien, ka ne vienā vien valstī kāds varētu pieiet pie kāda galvenā kloķa sienā, noraut un vismaz uz priekšvēlēšanu laiku apturēt internetu. Bet ir skaidrs, ka tā to nevar darīt.
Tev ir nepieciešami argumenti, kāpēc tu kaut ko taisi ciet. Un tie ir argumenti, kad Latvijas valstij vai jebkurai citai valstij ir jābūt spējīgai iet uz tiesu. Nu, šobrīd neizskatās, ka tāda gatavība pastāv," sacīja Ījabs.
Tāpat ir skaidrs, ka ar viena sociālā tīkla bloķēšanu Saeimas deputātu kandidātu vēlme reklamēties internetā nebūs izskausta.
"Manis pēc – lai bloķē. Čakars ir milzīgs, mēs tērējam nodokļu maksātāju naudu, lai izdarītu pilnīgi nenozīmīgu lietu. Un nav jēga to bloķēt uz dienu, divām, trim, tad jau ir jābloķē uz visu gadu. Patiesībā tad jau ir jābloķē uz trim četriem gadiem," sprieda Mednis.
Arī Mednis, līdzīgi kā Ījabs, uzskata, ka "Facebook" bloķēšana Latvijā visai negatīvi ietekmētu mūsu valsts tēlu.
"Man nedaudz varbūt ir kauns, jo mēs tad uzreiz esam kā Ziemeļkoreja vai Krievija un tamlīdzīgas valstis. Pat ar šo paziņojumu, pat ja tas nenotiks."
KNAB gan apgalvo, ka ziņa par iespējamo sociālo tīklu bloķēšanu esot pārprasta un plašāku skaidrojumu sola sniegt šonedēļ. Iespēja, ka Latvijā tiks slēgti populārākie sociālie tīkli, ir neliela, bet tomēr aizvien nav izslēdzama.