Panorāma

Kauguru glābēji «zem lupas»

Panorāma

VID neatbalsta deklarēšanos visiem iedzīvotājiem

Politologs: Brokas politiskā karjera ir apgrūtināta

Politologs: Brokas politiskā karjera – apgrūtināta

Lai gan Nacionālā apvienība (NA) paziņojusi, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmums ir politisko konkurentu vēršanās pret visu partiju, koalīcijas līgumu NA nedomā lauzt. Eksperti uzskata – visvairāk apdraudēta ir tieši pašas Brokas politiskā karjera.

Pēc partijas valdes sēdes NA līderi paziņoja, ka joprojām pilnībā uzticas savai ministrei, uzsverot – aizvien biežāk pielaide valsts noslēpuma tiek izmantota kā politisks instruments.  „Viņa arī publiski teikusi – pārdomājusi visu savu dzīvi un nav arī sev radusi atbildi, kas tad ir tie patiesie iemesli,” sacīja NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Politologs Ivars Ījabs uzskata – pašai partijai šis gadījums neslavu necels. Tomēr Brokas tālākā karjera būs stipri apgrūtināta, un tas NA gaidāmajās Saeimas vēlēšanās varētu būt nopietns zaudējums.

Politologs arī uzsver – saucot SAB lēmumu nepiešķirt Brokai pielaidi valsts noslēpumam par politisko pasūtījumu, NA met šaubu ēnu uz vienu no galvenajām institūcijām, kas rūpējas par valsts drošību. „Tas, ka viņi šobrīd runā, ka tas ir politisks pasūtījums, ir tikai pašsaprotami, jo ko lai citu viņi runātu? (..) Cits jautājums, vai šādā veidā ir pamatoti celt neslavu savas valsts speciālajam dienestam, tas, manuprāt, ir diezgan nepareizi. Galu galā, kas jums liek domāt, ka SAB pilda tiešām kādu politisku pasūtījumu? Iespējams, ka tas tā ir, bet lūdzu pierādiet! Tas vien, ka vienam jūsu ministram nedod pielaidi nav iemesls, lai celtu neslavu organizācijai, kas vistiešākajā veidā ir atbildīga par Latvijas drošību,” norāda Ījabs.

Bez pielaides valsts noslēpumam pilnvērtīgi pildīt tieslietu ministra pienākumus nevar – tā Latvijas Televīzijai uzsvēra Brokas priekštecis Jānis Bordāns. Bijušais tieslietu ministrs skaidroja, ka viņam darbā bieži nācies izvērtēt informāciju, kas satur valsts noslēpumu, pielaide nepieciešama arī ministru kabineta sēdēs.

Pati Broka gan uzskata, ka varēs pilnvērtīgi pildīt ministres pienākumus: „Arī šobrīd esmu darbojusies savā amatā bez pielaides un esmu izdarījusi ļoti daudz, un, pateicoties komandai, esam izdarījuši diendienā ļoti daudz, kur šo pielaidi nemaz nevajag, ir tikai izņēmuma gadījumi, esmu piedalījusies Ministru kabineta sēdēs, aktīvi paudusi savu par vai pret.”

Interešu konflikta dēļ Broka gan vairs nevarēs turpināt paša SAB pārraudzību, šos pienākumus pagaidām uzņēmusies premjerministre Laimdota Satraujuma, kura šobrīd pilda arī veselības ministres Ingrīdas Circenes pienākumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti