Politologs: Atpakaļ nākušo politikas smagsvaru partijas dzīvotspējas garants būs Šlesers

Tā kā partijas „Vienoti Latvijai” rindās Saeimas vēlēšanās varētu startēt virkne pieredzējušu, iepriekš pie varas bijušu politiķu, kas bijuši atšķirīgi savos uzskatos, tad partijas dzīvotspējas garants ir Ainārs Šlesers. Tā intervijā Latvijas Radio pauda  politologs Ivars Ījabs.

„Šī kompānija ir visnotaļ kolorīta. Tur ir vesela virkne cilvēku, kas pirms tam ir bijuši diezgan atšķirīgos politiskajos spēkos. Viņi visi tagad ir kopā un pārstāv tādu veterānu komandu,” pieredzējušo politiķu atgriešanos komentē Ījabs.

„Domāju, ka viss ir aizsācies ar vienu konkrētu cilvēku – Aināru Šleseru. Viņš vienmēr ir bijis ļoti enerģisks cilvēks, kas spēj pieņemt dažādas sakāves un nenokārt galvu. Un tajā ziņā, patīk viņš mums vai ne, viņš patiešām ir neatlaidīgs cilvēks. Ap viņu viss notiek un ar to viņš virzās uz priekšu. (..)[Partijas] tālākās dzīvotspējas garants ir Ainārs Šlesers,” sacīja politologs. Viņš norādīja, ka iepriekš arī partija „Par labu Latviju” pamatā turējās uz Šlesera.

Ījabs gan uzsvēra, ka pašlaik ir grūti saprotams vēstījums, ar kādu atgriežas bijušie politikas smagsvari: „Tie Latvijas politikā ir pazīstami cilvēki, lai gan viņu iepriekšējā darbība vērtēta dažādi. Bet neviens no viņiem nav par kaut ko tiesāts, lai viņš nevarētu parādīties atkal uz politiskās skatuves un  turpināt savu politisko karjeru. Cits jautājums – kāds ir vēstījums, ar ko viņi nāk. (..) Vēstījums, ar ko viņi nāk, ir patiešām grūti saprotams.”

Tāpat problēma varētu būt laika trūkums. „Jau tuvākajā laikā būs jāiesniedz saraksti uz vēlēšanām oktobrī. Vai pa šo īso laiku veco politiķu, smagsvaru veidotajai platformai izdosies iesēsties vēlētāju apziņā tā, lai viņi būtu gatavi balsot, ir diezgan liels jautājums,” saka Ījabs, norādot uz citiem jaunajiem politiskajiem projektiem, kas sākuši strādāt jau pirms krietna laika.

Politologs arī norāda, ka Latvijas politikā cilvēku resurss esot diezgan noplicināts: „Tie, kas ir ar degošajām acīm un varētu strādāt, nemaz tik ļoti neraujas politikā. Tā nav īpaši pievilcīga karjera Latvijā.” Uz tā fona sevi piesaka pieredzējuši politiķi.

Viņš atzīst, ka šo smagsvaru iekļūšana parlamentā diez ko cerīga neizskatās, taču „viņiem ir konstitucionālas tiesības mēģināt”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti