Politologi: Straujuma cīnās par Seiles palikšanu amatā, bet «Vienotība» neiesaistās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai arī Mārīti Seili izglītības un zinātnes ministra amatam savulaik virzīja valdošā pozīcijas partija "Vienotība", tā  īpaši neiesaistās dziesmu svētku laikā notikušo problēmu risināšanā un neiestājās par Seiles palikšanu amatā. Pretēji ir ar premjeri Laimdotu Straujumu ("Vienotība"), kura cīnās, lai valdība tomēr paliktu esošajā sastāvā. Šādu viedokli otrdien Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda politikas vērotāji.

Politologs Juris Rozenvalds norādīja, ka notikušais ap iespējamo Seiles demisiju vai palikšanu ministres amatā bijis interesants, jo parādījās "Vienotības" atturīgā attieksme pret tās virzīto, bet arvien bezpartejisko izglītības ministri. Partija pietiekami neiesaistījās notiekošajā un uz visu noskatījās no malas.

Līdzīgu viedokli pauda arī politologs Filips Rajevskis, norādot, ka notiekošais ap Seili precīzi iezīmēja "Vienotības" dažādo attieksmi pret lietām. Lai arī "Vienotība" vada un atbalsta pašreizējo valdību, tomēr Seiles gadījumā partija norobežojās no viņas, liekot noprast – "tiec galā pati, mēs paskatīsimies no malas, tu neesi partijā".

Turpretim premjerministre Straujuma cīnās par valdības stabilitāti, jo ir ieinteresēta to saglabāt esošajā sastāvā. "Straujuma  negrib, lai ministri krīt pa vienam, viņa dara visu, lai saglabātu esošo valdības sastāvu," novērojumos dalījās Rajevskis.

Runājot par valdības stabilitāti, politologi norādīja, ka pēdējā laikā redzamas vairākas nesaskaņas starp valdošās koalīcijas partijām. Tomēr par valdības gāšanu pagaidām ir pāragri runāt - vasara tam nav īstais laiks, jo tad cilvēki domā par citām lietām, teica Rozenvalds.

Viens no koalīcijas pēdējā laika strīdu āboliem ir Āfrikas bēgļu uzņemšanas jautājums, kas parāda Nacionālā apvienības labo sadarbību ar opozīcijas partijām un nesaskaņas ar koalīcijas partneriem -  "Vienotību" un Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS). Tāpat Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja Aināra Dimanta atlaišanas gadījumā vairāk bija redzams "Vienotības", ZZS un Latvijas Reģionu apvienības bloks, pauda Rozenvalds.

Politologs Ojārs Skudra pieļāva, ka valdības maiņas jautājums varētu aktualizēties rudenī, bet līdz tam iespējamas neoficiālas sarunas par nākamā gada budžeta prioritātēm. Šajā jautājumā būs daudz pretrunu, ko var izmantot valdības maiņai. Šajā ziņā iespējams saglabāt esošo koalīciju vai arī piesaistīt vēl kādu no mazajām opozīcijas partijām. "Abi šie varianti ir iespējami," pieļāva Skudra. 

Jau vēstīts, ka pārmetumi izglītības ministrei izskanēja par lēmumu atcelt dziesmu svētku gājienu pēc tam, kad svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā masveidā ģībuši dziedātāji. Ministre pieļāva iespēju demisionēt, solot galīgo lēmumu paziņot pēc otrdienas tikšanās ar premjerministri. Pēc sarunas ar Straujumu Seile paziņoja, ka paliks ministres amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti