Politologi: EP vēlēšanās ieguvušas partijas, kam ir stabils elektorāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ieguvējas ir partijas, kam ir stabils elektorāts un kuras ir spējušas skaidri pozicionēties Ukrainas konflikta jautājumā, Latvijas Radio diskusijā par EP vēlēšanām un „exit pool” rezultātiem pauda politiskās dzīves vērotāji.

Politoloģe Iveta Kažoka uzsver, ka „exit pool” iezīmē triju partiju pārstāvju iekļūšanu EP. Proti, „Vienotības”, „Saskaņas” un Nacionālās apvienības. Viņa norādīja, ka 5% barjeru ir pārvarējusi arī Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kā arī Latvijas Krievu savienība (LKS).

Tomēr šajā gadījumā 5% barjeras likums, kas Saeimas vēlēšanās garantētu vietu parlamentā, varētu nestrādāt, jo cīņa ir tikai par astoņiem mandātiem. Tādējādi ZZS un LKS varētu neiekļūt EP.

Politologs Juris Rozenvalds norāda, ka ieguvējas ir partijas, kam ir skaidrs elektorāts. Piemēram, Nacionālajai apvienībai un LKS ir skaidrs elektorāts un tam bija salīdzinoši viegli mobilizēties vēlēšanām. „Vienotība” ievērojamu atbalstu ieguva, jo latviešus satrauc notikumi Ukrainā. Toties „Saskaņa” ir zaudējusi daļu savu potenciālo atbalstītāju, jo nespēja skaidri formulēt savu nostāju pret notikumiem Ukrainā.

Vēstīts, ka „exit pool” rezultāti liecina par pārliecinošu „Vienotības” uzvaru EP. Proti, 31,2% vēlētāju ir atbalstījuši „Vienotību”, „Saskaņu” – 13,1%, Nacionālo apvienību – 11,7%, ZZS – 6,2%, LKS – 5,5%.

Pārējo partiju popularitāte ir jau mazāka.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti